Yazdır

KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan tarım arazisi satılacaktır

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00496490
Şehir : Kocaeli / Karamürsel
: 8362
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 28.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2016/666 ESAS
Muhammen Bedeli : 933762 TL
İhale Yeri : KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ-HÜKÜMET KONAĞI 2.KAT
İlk İhale Tarihi : 10.01.2017 14:00
İkinci İhale Tarihi : 07.02.2017 14:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

KARAMÜRSEL

İCRA DAİRESİ

2016/666 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Kocaeli İl, Karamürsel İlçe, 143 Ada No, 41 Parsel No, Oluklu Köyünde kain tarla vasfındaki taşınmaz.

Adresi : Oluklu Köyü

Yüzölçümü : 8.362,61 m2

İmar Durumu : Kocaeli Büyükşehir Belediyesince onaylanan imar planlarında "diğer tarım alanı" içinde kalmaktadır. Bu taşınmazlarda yer alacak her türlü yapılanma ve ifraz tevhit işleminde İl Tarım Müdürlüğünden görüş alınması gerekmektedir. Taşınmazın üzerinde yapı yapma yasağı bulunmaktadır.

Durumu : Taşınmaz, sığ toprak derinliğinde, killi tınlı bünyeye ve %5-7 hafif eğime ve dalgalı topografyaya sahiptir.Tarımsal ürün yetiştiriciliğine uygundur. Taşınmaz üzerinde karışık meyve bahçesiyle kaplıdır. Taşınmaz içerisinde bina tesis ve herhangi bir yapı bulunmamaktadır.Taşınmazın maliki iki hissedar olup, hissedarlar 1/2'şer pay sahibidir.

Kıymeti : 933.762,10 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : 49 yıllığına kira şerhi, haciz şerhi, ipotek şerhi.

1. Satış Günü : 10/01/2017 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü : 07/02/2017 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ-HÜKÜMET KONAĞI 2.KAT

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/666 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR