Yazdır

KAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık zeytinlik

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00450933
Şehir : Antalya / Kaş
Yayınlandığı Gazeteler

KAŞ AYDIN HABER 17.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 41934 TL
İlk İhale Tarihi : 28.11.2016 10:10
Dosya Numarası : 2015/170 TLMT
İhale Yeri : KAŞ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KAŞ/ ANTALYA
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
KAŞ İCRA DAİRESİ
2015/170 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Antalya İl, Kaş İlçe, 199 Ada No, 235 Parsel No, ÜZÜMLÜ MAH./ TERLİK MEVKİİ Taşınmaz içerisinde yabanilerinin aşılanması sonucu kültür formuna dönüştürülen aşılı zeytin ağacı ve kısmen aşısız zeytin ağacı ve maki bitki örtüsü ile kaplı olup taşınmaz zeytinlik vasfına sahiptir. Taşınmaz üzerine herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Taşınmaz genel itibari ile %30 eğime sahip bir zemin ve topografyaya sahiptir. Taşınmaz killi-tınlı taşlı verimli bir toprak yapısına sahiptir. Taşınmaz üzerinde yetiştirilebilir bitki türünün büyüme devresinde ihtiyaç duyduğu suyun, suy kaynağından karşılanamadığı kıraç alanlardandır. Taşınmaz yolu mevcut değildir. Taşınmazın değeri hesaplanırken bölgedeki benzer özellikteki taşınmazların gerçek alım satım rayiç bedelleri araştırılmış ve taşınmazdan elde edilecek tarımsal üretim değerleri, yol durumu, sulanabilirlik niteliği, pazarlama imkanları gibi özellikler değerlendirilerek hesaplamıştır.
Adresi: Üzümlü Mahallesi Terlik Mevkii Kaş /ANTALYA
Yüzölçümü: 5.241,80 m2
Arsa Payı: TAM
İmar Durumu: İmar planı dışındadır.
Kıymeti: 41.934,40 TL
KDV Oranı: %18
Kaydındaki Şerhler: Haciz şerhleri mevcuttur.
1. Satış Günü: 28/11/2016 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü: 23/12/2016 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri: KAŞ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KAŞ/ ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/170 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İş bu satış ilanı tebliğ olunamayan ilgililere İİK 127 . Maddesi gereği tebliğ yerine kaim olunur. 12/10/2016

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR