FETHİYE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık taşınmaz

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00491620
Şehir : Muğla / Fethiye
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 01.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/2345 ESAS
Muhammen Bedeli
:
230000 TL
İlk İhale Tarihi
:
26.01.2017 11:00
İhale Yeri
:
FETHİYE ADLİYESİ EK BİNASINDA BULUNAN 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜNDE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
FETHİYE
1. İCRA DAİRESİ
2016/2345 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İli, Fethiye İlçesi, Kesikkapı mahallesi Yazlayurdu mevkiinde kain 435 Ada No, 208 Parselde 1951 metrekare yüzölçümlü 4 adet 3 katlı kargir bina ve arsası üzerinde kurulu 12/228 arsa paylı D blok 1. Kat 2 nolu bağımsız bölüm iki yatak odası, bir salon, bir mutfak ve bir wc ile banyodan oluşmaktadır. 90 metrekare taban alanlı olup 25 yıllık betonarme yapıdır. taban döşemeleri seramik, iç ve dış duvarları ince sıva üzeri boya yapılmıştır. kapı pencereleri pvc'dir. tokgöz camisine yaklaşık 50 m mesafede, esnaf hastanesine ise yaklaşık 150m mesafede yer almaktadır, fethiye belediyesinin yol, su ulaşım vb hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Tuzla mh. 541. Sokak D. Blok No : 9 Kat 1 - 2 nolu bağımsız bölüm
Yüzölçümü : 1.951 metrekare
Arsa Payı : 12/228
İmar Durumu :
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 26/01/2017 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : İİK'nun 133 maddesine istinaden tamamlayıcı ihale yapıldığından
İkinci ihale olmayacaktır.
Satış Yeri : FETHİYE ADLİYESİ EK BİNASINDA BULUNAN 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜNDE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/2345 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/11/2016
Sertaç MÜŞTERİ
İcra Müdür Yardımcısı
102064


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR