Yazdır

BALIKESİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarla vasıflı taşınmaz

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00636111
Şehir : Balıkesir
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 17.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 165000 TL
İlk İhale Tarihi : 29.08.2017 11:30
İkinci İhale Tarihi : 27.09.2017 11:30
Dosya Numarası : 2017/919 esas
İhale Yeri : BALIKESİRADALET SARAYI 1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ ALTIEYLÜL- BALIKESİR 

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
BALIKESİR
1. İCRA DAİRESİ
2017/919 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :BALIKESİR İL, ALTIEYLÜL İLÇE, ÇANDIR MAHALLESİ BAĞLAR MEVKİ 6 CİLT 538 SAYFA 547 PARSELDE KAYITLI OLUP NİTELİĞİ TARLADIR.BORÇLUNUN HİSSESİTAMDIR. ALTIEYLÜLBELEDİYESİMÜCAVİRALANINDA VE ÇANDIR MAHALLESİ YERLEŞİK ALAN SINIRI DIŞINDA KALMAKTA OLUP 1/1000 ÖLÇEKLİ UYGULAMAİMAR PLANI BULUNMAMAKTADIR. 1/5000 ÖLÇEKLİ NAZIM İMAR PLANI İLE ÜST ÖLÇEKLİ PLAN UYGULAMAYETKİ VE SORUMLULUĞU BALIKESİRBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİNİN SORUMLULUĞUNDADIR.BALIKESİR - ÇANAKKALE PLANLAMA BÖLGESİ 1/100.000 ÖLÇEKLİÇEVRE DÜZENİ PLANI HÜKÜMLERİNE GÖREDİR.PARSEL 2.850,00 M2 DİR. PARSEL KÖŞE KONUMDA OLUP GÜNEY TARAFINDAN GEÇEN KADASTRO YOLUNA VE DOĞU TARAFINDAKİ SİMAV ÇAYIHAVZASINA CEPHELİDİR. ŞEKİL İTİBARİYLE YAMUK ŞEKİLLİ OLUP PARSEL YÜZEYİDÜZ BİR TOPOGRAFYAYA SAHİPTİR.MEVKİİ İTİBARİYLE İYİDİR. KÖY YERLEŞİM ALANINAYAKLAŞIK 500 M MESAFEDEDİR. BÖLGEDE YOL, ELEKTRİK,HABERLEŞMEALTYAPILARI DIŞINDA BAŞKA BİR ALTPYAPI HİZMETİ MEVCUT DEĞİLDİR. YAKIN ÇEVRESİNDEGENELLİKLE BENZER ÖZELLİKLERDE HAYVAN DAMLARI İLE BOŞ TARLALARMECUTTUR. SİMAVÇAYI TAŞINMAZIN YAKLAŞIK 150 M DOĞU TARAFINDAN , DEMİR YOLU TAŞINMAZIN YAKLAŞIK 200 M GÜNEY TARAFINDA KALMAKTADIR. PARSEL ÜZERİNDE BİR BÜYÜKBAŞ HAYVAN DAMI BİR DEPO VE BİR DE SUNDURMA MEVCUTTUR. PARSEL ÜZERİNDEKİ BİNALARDAN HARİÇ KALAN KISIMLARIN EKİLİP DİKİLMEDİĞİGÖZLENMİŞTİR. PARSELİN ETRAFI ÇEVRİLİDEĞİLDİR.DAM 25,00 M X 12,00 M BOYUTLARINDA VE YAKLAŞIK 300 M2 ALANLI, TEK KATLIBETONARME TEMEL ÜZERİNE VE BETONARME KOLON ARASINA TUĞLA DUVARLI,DUVARLARI SIVASIZ VE BADANASIZ, YARIKARGİR TARZDA OLUKLU LEVHA KAPLAMALI ÇATILI KAPI VE PENCERELERİ ÜZERİ YAĞLI BOYALI DEMİR DOĞRAMA OLAN BİR YAPIDIR. HALİHAZIRDA MALİK TARAFINDAN BÜYÜKBAŞ HAYVAN DAMI OLARAK KULLANILMAKTADIR. DEPO YAKLAŞIK 15 M2 ALANLI TEK KATLI, YIĞMA KARGİR TARZDA, TABANI BETON, TAVANI DEMİR PROFİL ÜZERİ OLUKLU LEVHA KAPLAMALIÇATILI TUĞLADUVARLI, DUVARLARI SIVASIZ VEBADANASIZ , KAPISI DEMİR VE PENCERELERİPVC DOĞRAMA OLAN BİR YAPIDIR. HALİHAZIRDA MALİK TARAFINDAN DEPO OLARAK KULLANILMAKTADIR.SUNDURMA YAKLAŞIK 250 M2 ALANLIBİR KISIMDA , YANLARI AÇIK, ÜZERİ KISMEN DEMİR PROFİL VE KISMEN DE AĞAÇ DİKMELERİN ÜZERİ OLUKLU LEVHA İLEKAPATILMAK SURETİYLE ÖRTÜLMÜŞ BİÇİMDE OLAN ALTINDA HAYVAN SULAMAYA YARAYAN AHIRLARINDA BULUNDUĞUBİR YAPIDIR. BÜYÜKBAŞ HAYVANLARİÇİN AÇIK DAM ŞEKLİNDE KULLANILMAKTADIR.
Kıymeti : 165.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :ipotek şerhi
1. Satış Günü : 29/08/2017 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 27/09/2017 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : BALIKESİRADALET SARAYI 1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ ALTIEYLÜL- BALIKESİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/919 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/07/2017

İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR