Yazdır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarla (Üzerinde zemin ve 1.kattan oluşan mesken var)

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00495661
Şehir : Ankara / Sincan
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 30.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İkinci İhale Tarihi : 22.02.2017 10:40
Dosya Numarası : 2014/45695 ESAS
İhale Yeri : ANKARA BATI ADALET SARAYI MEZAT SALONU
İlk İhale Tarihi : 27.01.2017 10:40
Muhammen Bedeli : 400000 TL
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

ANKARA BATI

İCRA DAİRESİ

2014/45695 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Ankara ili, Sincan ilçesi, Sincan (Akşemsettin) mahallesi, yukarıyazı mevkii,183 ada, 11 parsel, 438,00 m² yüzölçümlü, Tarla nitelikli taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satılacaktır. Taşınmaz her ne kadar tapuda tarla niteliğinde gözükse de mevcutta etrafı çevrili, bahçeli, üzerinde 2 katlı yapı bulunan taşınmazdır. Taşınmaz akşemsettin mahallesinin orta kısımlarındadır. Çengel sokak ve papatya sokağın kesiştiği köşededir. papatya sokak numara 19 adresindedir. Rifat Akkan apartmanı ismini almıştır. Yaklaşık 60 m. kadar kuzeyinden Nergiz sokak, yaklaşık 250 m. kadar batısından Polatlı 1 caddesi geçmektedir. Taşınmaz üzerinde bulunan yapı zemin ve 1 normal katlıdır. Her iki katta da birer mesken vardır. Meskenler yaklaşık 120 şer m² brüt alanlıdır. Meskenler aynı özelliklerde olup, dış kapıları çelik kapıdır. İç kapıları ahşap kapıdır. Pencereleri plastik doğramalıdır. Islak zeminleri seramik ile kaplıdır. diğer zeminleri laminant parke ile kaplıdır. Tuvalet ve banyo duvarları yarıya kadar fayanslıdır. Diğer duvarları alçılı, kartonpiyerli plastik badanalıdır. Mutfaklarında mermer tezgahlı ahşap dolap bulunmaktadır. 3 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet, antre ve 2 balkondan oluşmaktadırlar. Doğalgazlı ve kombilidirler. Ancak soba ile ısıtılmaktadırlar. Taşınmazın bina dışında kalan bahçesinin etrafı tel örgü ile çevrelenmiştir. Demir giriş kapısı vardır. Yapı taşınmazın orta kısımlarındadır . 4 yöne de cephelidir. Yaklaşık 120 m² alan üzerine inşa edilmiştir. Binanın dış cepheleri beton sıvalı ve renkli badanalıdır. Ancak doğu cephesinin boyası yapılmamıştır. Çatısı kiremit ile örtülüdür. Yaklaşık 40 yıllık yapıdır. (Bilgiler bilirkişi raporunda mevcuttur.)

İmar Durumu : Kaydı gibidir. Dosyasında mevcuttur.

Kıymeti : 400.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir. Dosyasında mevcuttur.

1. Satış Günü : 27/01/2017 günü 10:40 - 10:45 arası

2. Satış Günü : 22/02/2017 günü 10:40 - 10:45 arası

Satış Yeri : ANKARA BATI ADALET SARAYI MEZAT SALONU

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/45695 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR