SİLİFKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarla nitelikli taşınmaz

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00496823
Şehir : Mersin
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ GÖKSU 29.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/217 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
167049 TL
İlk İhale Tarihi
:
23.01.2017 10:00
İkinci İhale Tarihi
:
20.02.2017 10:00
İhale Yeri
:
Silifke Adalet Sarayı Silifke İcra Müdürlüğü'nde

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SİLİFKE İCRA DAİRESİ

2016/217 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Mersin İl, Silifke İlçe, 131 Ada No, 66 Parsel No, Akdere / Atatürk Mahallesi Mahalle/Mevkii,Mersin ili Silifke ilçesiAkdere Atatürk Mahallesi Kocamezar Mevkiinde bulunan 131 ada 66 nolu parselin atışına karar verilmiştir,taşınmaz Kocamezar mevkiinde bulunmaktadır. Taşınmazın kuzey sınırından Silifke Antalya karayolu geçmektedir. Arazinin güney tarafında dere bulunmaktadır. Arazi mahalle merkezine yaklaşık 700 metre mesafededir.Arazi tapu kaydında Tarla niteliği ile 2.088,12 m² olarak tam hisseyle borçlu adına kayıtlıdır,Silifke İlçemize bağlı Akdere Mahallesinde erkenci çağla badem, kabak, hıyar ve ilk turfanda domates yetiştirilmektedir. İlçemizde hatta ülkemizin en erkenci çağla bademi bu bölgeden çıkmakta ayrıca serada hıyar, kabak, patlıcan ve biber yetiştiriciliği yapılmaktadır. Bölgede ayrıca zeytin yetiştiriciliği yoğun olarak yapılmaktadır. Keşif tarihinde arazi içerisinde tarımsal faaliyet yoktur. Arazi nadasa bırakılmıştır. Arazinin bulunduğu mevkiide sulama suyu vardır. Arazi toprağı; killi, kireçli, organik maddece orta derecede zengin, az taşlı tarım toprağına sahip, 1. Sınıf tarım arazisidir. Arazi iklim şartlarının elverdiği meyve, sebze ve tarla bitkileri yetiştiriciliği için ideal bir yapıdadır. Arazi güneye doğru %2 lik bir meyile sahip olduğu görülmüştür.Arazi Silifke İlçemize Bağlı Akdere mahallesi sınırları içerisinde kalmakla beraber Akdere Mahallemizden geçen Silifke Antalya yolunun duble yol olarak genişletilmesi sonucu bölgede arazi fiyatları artmıştır. Dava konusu arazi Silifke Antalya yoluna sınır durumdadır. Kot farkı olarak yoldan 3-5 metre daha düşük mesafede yer almasına ve şu anda Emsal yoğunluğunun %5 ve tarla vasfında olmasınarağmen dolgu çalışması yapılarak yükseltilmesi durumunda ileride dinlenme tesisi,restaurant gibi tesisler yapılarak değerlendirilme imkanı vardır.

Adresi:AkdereAkatürk Mah. 131 Ada 66 Parsel Kocamezar Mevkii, Kuzey Sınırında SilifkeAntalya Karayolu Çekmektedir.Silifke / MERSİN

Yüzölçümü : 2.088,12 m2

Arsa Payı : Tam

İmar Durumu: Tarımsal niteliği korunacak alana (TNKA) isabet etmektedir.Emsal : 0,05 imarı tarla vasfındadır.

Kıymeti : 167.049,60 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 23/01/2017 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 20/02/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Silifke Adalet Sarayı Silifke İcra Müdürlüğü'nde

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/217 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR