Yazdır

ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarla nitelikli taşınmaz

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00496801
Şehir : Mersin
Yayınlandığı Gazeteler

ÇAĞRI 29.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 23.02.2017 09:30
İkinci İhale Tarihi : 21.03.2017 09:30
Muhammen Bedeli : 12908 TL
Dosya Numarası : 2016/794 TLMT.
İhale Yeri : Erdemli İcra Müdürlüğü Erdemli MERSİN
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C. ERDEMLİ İCRA DAİRESİ

2016/794 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 121 Ada No, 100 Parsel No, Kızılen / Kaş Mahalle/Mevkii, Taşınmaz Kızılen Mahallesinin merkezi bölgesinde yer almaktadır. Çevresinde yapılaşma vardır, yaylalık olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz içerisinde zirai muhdesat değeri yoktur. Taşınmaz kırmızı renkli akdeniz toprağı (terra rossa) topak grubu içerisinde yer almaktadır. Bünye bakımından killi_tın olup orta derin toprak profiline sahiptir. Topraktaki total kirecin oranı yüksektir. Tarımsal olarak zengin bitki besin elementlerinin olduğu, strüktürü iyi olan bir toprak bünyesine sahiptir. Toprağın kullanımını kısıtlayıcı tuzluluk ve sodyumluluk, drenaj vb. sorunu bulunmamaktadır. Taşınmaz kuru tarıma uygundur.

Adresi : Kızılen Mah. Erdemli Mersin

Yüzölçümü : 1.290,84 m2

İmar Durumu : Detaylar dosyasında mevcuttur.

Kıymeti : 12.908,40 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Detaylar dosyasında mevcuttur.

1. Satış Günü : 23/02/2017 günü 09:30 - 09:35 arası

2. Satış Günü : 21/03/2017 günü 09:30 - 09:35 arası

Satış Yeri : Erdemli İcra Müdürlüğü Erdemli MERSİN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/794 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR