Yazdır

AKSEKİ İZALE-İ ŞUYU MAHKEME SATIŞ MEMURLUĞU

İcradan satılık tarla nitelikli taşınmaz

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00452349
Şehir : Antalya
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 15.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 21079 TL
Dosya Numarası : 2014/13 SATIŞ
İlk İhale Tarihi : 23.11.2016 10:30
İhale Yeri : Akseki Belediyesi itfaiye otoparkı
İcra Birimi : AKSEKİ İZALE-İ ŞUYU MAHKEME SATIŞ MEMURLUĞU
İkinci İhale Tarihi : 20.12.2016 10:30
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C. AKSEKİ
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2014/13 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Antalya İl, Akseki İlçe, 131 Ada No, 13 Parsel No, BADEMLİ / ATATÜRK
MAH ULİCİ MEVKİİ Mahalle/Mevkii,Cilt No: 10,SayfaNo: 937, Ana Taş. Niteliği: Tarla Taşınmaz tapuda 1/4 hissesi, Hüseyin kızı Hanım TEKİN, 1/4 hissesi Mustafa oğlu Hasan KAPLAN, 1/4 hhissesi Hasan kızı Ayşe POLAT ve 1/4 hissesi Ramazan oğlu Ahmet ÖZEN adına kayıtlıdır. Halen TARLA vasfında olup üzerinde yapı ve yapılaşma olmadığı, Bademli Mah imar planı sınırları dışında olup, Bademli'den Beyşehir'e doğru giden yol güzergahında Bademli Mahallesinden 5,0-5,5 km mesafede olduğu, tarla vasfında kumlu-tınlı tekstür bünyeli, Terra Rossa tipi toprak yapısında, doğal eğimi %l-3 olan, keşif tarihi itibariyle üzerinde tek yıllık yabancı otların , yabani armut ve meşe ağaçlarıyla çalılıkların bulunduğu, taşınmaz içerisinde kısmen taşlık4iayalık bölümlerin olduğu, uzun zamandır ekilip dikilmediği, pulluk taban seviyesinin kısmen kaybolduğu, mevcut haliyle otlakiye olarak kullanıldığı, etrafının çevrili olmayıp korunaksız olduğu, taşınmazın Bademli-Beyşehir ulaşım yolu üzerinde olduğu, gerekli kültürel işlemler yapıldığı takdirde tarımsal üretim yapılabileceğinden dolayı, taşınmazın Kuru Kültür Tarım arazisi vasfında yerlerden olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın ulaşım yoluna yakınlığı, mahalle içi yerleşim alanı ve imar planı sınırları dışında kalması sebepleri göz önüne alındığında mahalli şartlarda m2'sinin 3,00 TL edeceği, 7.026,43 m2 x 3,00 TL/m2 = 21.079 TL edeceği belirlenmiştir.

Adresi: Bedemli/Atatürk mah.UIuiçi Mevkii Akseki/ANTALYA
Yüzölçümü: 7.026,43 m2
Arsa Payı: Bademli İmar Planı dışında tarım alanı sahası içinde tarla vasfında
İmar Durumu:
Kıymeti: 21.079,00 TL
KDV Oranı: %18
Kaydındaki Şerhler:

1. Satış Günü: 23/11/2016 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü: 20/12/2016 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri: Akseki Belediyesi itfaiye otoparkı

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Alıcı artırma bedeli haricinde ferağ harcını vermeye mecburdur. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, tapu satım harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatılmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/13 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/08/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR