KAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarla nitelikli taşınmaz

Kurum Hakkında

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00451693
Şehir : Antalya
Yayınlandığı Gazeteler

KAŞ AYDIN HABER 18.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
İcra Birimi
:
KAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ
Dosya Numarası
:
2012/1102 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
121257 TL
İlk İhale Tarihi
:
28.11.2016 10:20
İkinci İhale Tarihi
:
23.12.2016 10:20
İhale Yeri
:
KAŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI TOPLANTI SALONU KAŞ/ ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KAŞ
İCRA DAİRESİ

2012/1102 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Antalya İl, Kaş İlçe, 130 Ada No, 11 Parsel No, ÇAVDIR MAH./ ÇEMİK MEVKİİ Mahalle/Mevkii, taşınmaz içerisinde yabani zeytin ağaçlarının aşılanması sonucu kültür formuna dönüştürülmüş münferit dağılımlı dekarda yaklaşık 10-15 adet aşılı zeytin ağaçları ve yer yer maki bitki örtüsü ile kaplı olup zeytinlik vasfına sahiptir. Taşınmaz içerisinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Taşınmaz genel itibari ile %15-20 arasında değişen eğime sahip bir zemin ve topografyaya sahiptir. Taşınmaz killi, kumlu, yer yer kaya kütleleri barındıran, sığ derinlikte bir toprak yapısına sahiptir. Taşınmaz üzerinde yetiştirilebilir bitki türünün büyüme devresinde ihtiyaç duyduğu suyun, su kaynağından karşılanamadığı kıraç alanlardandır. Taşınmazın ulaşım yolu bulunmamaktadır. Ancak kadastro paftasında taşınmaza ait yol bulunmaktadır.Taşınmazın değeri hesaplanırken bölgedeki benzer özellikteki taşınmazların gerçek alım satım rayiç bedelleri araştırılmış ve taşınmazdan elde edilebilecek tarımsal üretim değerleri, yol durumu, sulanabilirlik niteliği, pazarlama imkanları gibi özelliklerde dikkate alınmıştır.

Adresi: Çavdır Mah. Çemik Mevki 130 ada, 11 parsel
Yüzölçümü: 4.850,29 m2
Arsa Payı: TAM
İmar Durumu: İmar planı dışındadır.
Kıymeti: 121.257,25 TL
KDV Oranı: KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler: Hacizler ve ipotek

1. Satış Günü: 28/11/2016 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü: 23/12/2016 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri: KAŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI TOPLANTI SALONU
KAŞ/ ANTALYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) (İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.
günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/1102 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İş bu ilen tebliğ olunamayan ilgililere İİK 127. Madde gereği tebliğ yerine kaim olunur. 13/10/2016

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR