Yazdır

EDİRNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarla hissesi

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00635977
Şehir : Edirne / Lalapaşa
Semt-Mahalle : VAYSAL KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

EDİRNE HABER 14.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 08.09.2017 14:00
İkinci İhale Tarihi : 06.10.2017 14:00
Dosya Numarası : 2016/36225 ESAS
İhale Yeri : İstasyon Mahallesi Hakim Çağlar Işık Caddesi No:1 Adliye Sarayı icra Müdürlüğü Müzayede Salonu-MERKEZ/EDİRNE
Muhammen Bedeli : 19394 TL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
EDİRNE İCRA DAİRESİ
2016/36225 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Edirne İl, Lalapaşa İlçe, 185 Ada No, 109 Parsel No, DEĞİRMENDERE Mahalle/Mevkii, VAYSAL Köyü,Taşınmaz:Vaysal Ömeroba Köy yolunun 3.Kilometresinde,yolun sol tarafında,yola bitişik halde,kuru tarım arazisi olup,toprak bünyesine sahip,su tutma kapasitesi iyi,taşlılık ve erozyon problemi bulunmayan,toprak derinliği sığ olan,Topografyası düze yakın makineli tarıma elverişli,verimsiz,kuru tarım arazisidir.Taşınmazlar ve çevresindeki parsellerde kuru koşullarda,ayçiceği,buğday gibi ürünlerin tarımı yapılmaktadır.Taşınmazın bulunduğu bölgdeki ekolojik şartlar ve yukarıda açıklanan özellikleri de dikkate alınarak uygun tarım teknikleri uygulandığında nadasa bırakmadan her yıl ürün alınabileceği bilirkişilerce tespit edilmiştir. Taşınmazın 1/2 hissesi satılıktır.

Adresi : Vaysal Köyü,Değirmendere Mevkii Lalapaşa / EDİRNE
Yüzölçümü : 12.929,98 m2
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı İmar Planı dışındadır.
Kıymeti : 19.394,97 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Başka haciz yoktur.Ancak;TAŞINMAZ ŞERH/BEYAN/İRTİFAK bölümünde 30/03/2017 tarih ve 616 yevmiye ile EDİRNE İL GIDA ,TARIM VE HAYVANCILIK İL MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN 5403/5578 S.Y.Gereğince arazi toplulaştırması kapsamındadır.(Başlama Tarih:30/03/2017,Bitiş Tarih:30/03/2017-Süre:) beyanı yazılıdır.
1. Satış Günü : 08/09/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 06/10/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : İstasyon Mahallesi Hakim Çağlar Işık Caddesi No:1 Adliye Sarayı icra Müdürlüğü Müzayede Salonu-MERKEZ/EDİRNE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/36225 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR