BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarla

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00636192
Şehir : Bursa
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE BURSA 15.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2017/648 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
71500 TL
İlk İhale Tarihi
:
24.08.2017 14:30
İkinci İhale Tarihi
:
20.09.2017 14:30
İhale Yeri
:
BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASI ULUYOL/OSMANGAZİ/BURSA ---

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
7. İCRA DAİRESİ
2017/648 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Kestel İlçe, 120 Ada No, 2 Parsel No, AKSU MAH. / TAHTABENT MEVKİİ'nde kayıtlı Elma Bahçesi Nitelikli Taşınmazın Tamamı; Taşınmaz kuzeyden güney istikametine azalan %5-7 arasında meyilli olup düz arazilerdendir. Kadastro yolu yoktur. Taşınmazın güneyinde bu parsel ve bundan sonraki parsellere ulaşımı sağlayan geçici tarla yolu bulunmaktadır. Sulu tarım arazisidir. Aksu mahallesinde bulunan Uşakpınar baraj göletinden sulunmaktadır. Her türlü makineli tarıma uygundur. Toprak yapısı killidir. Toprak verimli olup 1. sınıf tarım arazisi nitelilğindedir. Taşınmazın tamamı üzerinde bakımsız meyve ağaçları (kızılcık, ceviz, elmak, fındık vb.) ve orman envali çalı bitkileri oluşmuştur. Taşınmazın üzerinde bulunan çalı ve ağaçlıklar iş makinası yardımı ile temizlendikten sonra tarımsal üretimde kullanılabilir. Taşınmaz bölgede yetiştiriciliği yapılan Armut, şeftali, papaz eriği, elma v.b. meyveler başta olmak üzere her türlü meyve, sebze, tarla bitkileri yetiştiriciliğine uygundur. İklim olaylarından etkilenmezse her yıl düzenli ve ekonomik ürün alınabilir. Taşınmaz Aksu Mahallesine kuşuçuşu 1020 mt. Aksu mahallesinden geçen Eski Ankara asfaltına kuşuçuşu 720 mt. mesafededir. Taşınmazın 100 mt. batısında Aksu deresi geçmektedir.
Yüzölçümü : 2.750 m2
İmar Durumu : Bursa 2020 yılı 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planında "Diğer Tarım Alanları" lejantı ile gösterilmektedir. Parsel üzerinde yapı olmadığından yapı ruhsatı bulunmamaktadır.
Kıymeti : 71.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/08/2017 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 20/09/2017 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASI ULUYOL/OSMANGAZİ/BURSA ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/648 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/07/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR