FİNİKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarla

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00499394
Şehir : Antalya
Yayınlandığı Gazeteler

A GAZETESİ 06.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2014/241 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
105192 TL
İlk İhale Tarihi
:
25.01.2017 10:00
İkinci İhale Tarihi
:
23.02.2017 10:00
İhale Yeri
:
Yeşilyurt Mah. Yeşilyurt Düğün Salonu -Finike

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

FİNİKE

İCRA DAİRESİ

2014/241 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Tapu Kaydına göre taşınmaz bilgisi : Antalya ili Finike İlçesi, Karşıyaka Mah. Gökliman mevki, 26 ada, 3 parsel sayılı tarla vasıflı taşınmazdır. Borçlunun hissesi 426/2400 olup yalnız borçlu hissesi satılacaktır. Bilirkişi raporuna göre taşınmazın özellikleri: Taşınmaz 1.derece doğal sit alanı içerisinde kalmaktadır. kısmi olarak Gökliman koyu ve liman manzaralıdır. Taşınmazın batı kenarından yeni yol yapılmaktadır. Taşınmazın üzerinde ahşaptan çoban evi tarzında baraka ve ahşap destekli temlesiz naylon kullanılarak kapalı hale getirilmiştir. %25-30 arazi eğimine sahip taşınmaz Kumlu-tınlı-taşlı toprak yapısına sahiptir. sulanmaz tarım alanıdır. parsel içinde kalan yaklaşık 4.000 m² taşınabilir plastik serada sebze üretimi yapılmaktadır geri kalan kısımlarda nar ve harnup (keçiboynuzu) ağaçları bulunmaktadır. Yapılaşma koşulları kısıtlıdır.

Kıymeti : 105.192,54 TL,

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : 1. derece doğal sit alanı

1. Satış Günü : 25/01/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 23/02/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Yeşilyurt Mah. Yeşilyurt Düğün Salonu -Finike

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde veya re'sen (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir.Maliye bakanlığının KDV genel tebliği uyarıncaDamga vergisi veKDV bedelinin ihale bedeli ile birlikte yatırılması gerektiği, aksi takdirde ihale kararı kaldırılacaktır.1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/241 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR