GÖKÇEBEY SULH HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ

İcradan satılık tarla

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00491475
Şehir : Zonguldak / Gökçebey
: 6100
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 28.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2012/3 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
263372 TL
İlk İhale Tarihi
:
02.03.2017 14:00
İkinci İhale Tarihi
:
30.03.2017 14:00
İhale Yeri
:
İcra Müdürlüğü Kalemi - Gökçebey / ZONGULDAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖKÇEBEY
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2012/3 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Zonguldak ili Gökçebey İlçesi Bakacakkadı Beldesi 104 ada 33 nolu parselde kayıtlı tarla nitelikli 6.100,19 m² yüzölçümlü taşınmaz satışa konudur. Taşınmaz %2 eğime sahip olup üzerinde 18 x 5 ve 16 x 6 ebatlarında iki adet sera, seralar dışında kalan alanda 82 adet karışık meyve ağacı bulunmaktadır. Taşınmazın kumlu–killi-tınlı toprak yapısında olup, orta derinlikte, az taşlı, eğimsiz, geçirgen yüksek verimli tarım arazisi konumundadır. Zonguldak - Ankara Karayolu'na sıfır mesafededir. Her türlü alt ve üst yapısı mevcuttur. Yol, su, kanalizasyon ve heberleşmeye ait tüm alt ve üst yapısı parsel sınırına kadar tamamlanmıştır. Davaya konu taşınmaz Gökçebey ilçe merkezine olan uzaklığı 4 km, Bakacakkadı merkeze yürüme mesafesindedir. Zonguldak merkeze olan uzaklığı 40 km ve Çaycuma merkeze olan uzaklığı 10 km olarak değerlendirilmiştir.
Adresi : Bakacakkadı Beldesi Yeni Mah. Yukarıçay Mevkii Gökçebey / Zonguldak
Yüzölçümü : 6.100,19 m²
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Gökçebey ilçe sınırları içerisindedir. Bakacakkadı Belediyesi 1/1000
uygulama imar planlarında bir kısmı imar yolu bir kısmı konut alanı bir
kısmıda tarım alanı içinde kalmaktadır. İmara açık olan konut alanı
toplamda 541 m2 dir.
Kıymeti : 263.372,08 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 02/03/2017 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 30/03/2017 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : İcra Müdürlüğü Kalemi - Gökçebey / ZONGULDAK

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR