Yazdır

ÇORUM 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarla

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00453139
Şehir : Çorum / Merkez
: 12600
Yayınlandığı Gazeteler

ÇORUM HAKİMİYET 17.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2013/43 ESAS
İcra Birimi : 3. İCRA DAİRESİ
Muhammen Bedeli : 18900 TL
İhale Yeri : Çorum Adalet Sarayı Adliye Mezat Salonu
İkinci İhale Tarihi : 23.12.2016 14:00
İlk İhale Tarihi : 23.11.2016 14:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
ÇORUM
3. İCRA DAİRESİ
2013/43 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çorum İl, Merkez İlçe, 173 Parsel No, Armutlu Mevkii, Karaağaç Köyü , Satışa konu tarla; Köy yerleşim yerine yaklaşık 1 km uzaklıktadır. Topoğrafik bakımdan genel itibariyle dalgalı olup, %3-10'dan fazla eğim söz konusudur. Taşınmaz üzerinde makinalı tarım yapılması mümkündür. Taşınmazın toprak derinliği ve geçirgenliği orta derecede olup, organik madde bakımından orta derecededir. Taşınmazın toprak bünyesi killi olup, toprak yapısı eğimin fazla olduğu yerlerde taşlıdır. Toprak derinliği düze yakın olan kısımlarda 50 cm'den fazla, eğimin fazlalaştığı kısımlarda ise toprak sığlaşmaktadır. Taşınmazın yaklaşık 2 da.'lık kısmı taşlık olması nedeniyle ekili ve dikili değildir. Halehazırda tarım arazisi olarak kullanımaktıdır. Kıymet taktiri tarihi itibariyle taşınmaz sürülüdür ve üzerinde değer artırıcı bina, tarımsal yapı ve müştemilatı, ağaç vb. unsurlar mevcut değildir.
Adresi : Karaağaç Köyü, Armutlu Mevkii, 173 Parsel Merkez / ÇORUM
Yüzölçümü : 12.600 m2
İmar Durumu : İnşaat tarzı İmar planı dışında kalmaktadır.
Kıymeti : 18.900,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 23/11/2016 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 23/12/2016 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Çorum Adalet Sarayı Adliye Mezat Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/43 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR