Yazdır

FETHİYE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarla

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00449318
Şehir : Muğla / Fethiye
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 18.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 15.12.2016 10:00
İkinci İhale Tarihi : 16.01.2017 10:00
Muhammen Bedeli : 250000 TL
Dosya Numarası : 2016/27 TLMT.
İhale Yeri : Fethiye 1.icra Müdürlüğü Fethiye Adliyesi Ek Binası Fethiye
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
FETHİYE
1. İCRA DAİRESİ
2016/27 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla ili Fethiye İlçesi Faralya mahallesi 107 Ada 80 Parsel sayılı taşınmaz, borçlu adına kayıtlıdır. 2379 m2 yüzölçümlü, tarla vasıflıdır. dava konusu parsel Kabak mahallesi yolu üzerinde ve yolun solunda ,yola cephelidir. parsel yaklaşık %5-10 arasında eğimli irili ufaklı çam ağaçları ile kaplı ormanlık alana dönüşmüş durumdadır. Parsel denizi görmektedir. üzerinde ekonomik tarla ziraatının yapılması söz konusu değildir parselin su ve elektriği bulunmamaktadır.

Yüzölçümü : 2.379 m2
İmar Durumu : Parsel denizi görmektedir üzerinde ekonomik tarla ziraatının yapılması söz konusu değildir parselin su ve elektriği bulunmamaktadır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu takyidatında ki gibidir
1. Satış Günü : 15/12/2016 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 16/01/2017 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Fethiye 1.icra Müdürlüğü Fethiye Adliyesi Ek Binası Fethiye
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/27 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları , tebligat yapılamama ihtimaline binaen iş bu ilan tüm alakadarlara tebliğ mahiyetinde olduğu ilan olunur.28/09/2016
Ferat KARATAŞLI
İcra Müdür Yardımcısı
109246

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR