Yazdır

TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarla

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00447285
Şehir : Manisa / Turgutlu
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 13.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 108662 TL
İlk İhale Tarihi : 22.12.2016 09:30
Dosya Numarası : 2016/1297 esas
İhale Yeri : TURGUTLU ADALET SARAYI ZEMİN KAT 23 NOLU SATIŞ ODASI - TURGUTLU ADLİYESİ TURGUTLU / MANİSA
İkinci İhale Tarihi : 19.01.2017 09:30
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
TURGUTLU
İCRA DAİRESİ
2016/1297 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Turgutlu İlçe, 152 Ada No, 15 Parsel No, 3.Mıntıka Mah.Köprü Alanı Mevkii Taşınmaz Kargılı yolun 450-500 m doğusunda D.S.İ tahliye kanalının 150 M. güneyinde arazi yoluna cepheli yolu mevcut bir taşınmazdır.Tapu kayıtlarında olduğu gibi halen tarla durumunda olan bu yer Kumlu -Milli toprak yapısında olup D.S.İ kanalından ve mevcut sondajından sulama imkanı olan bir taşınmazdır.Taşınmaz üzerinde 6 metreye 17 metre ebatlarında 102 m² miktarında tuğla duvarlı profilden basit sundurma çatılı trapez saç örtülü ön yüzü açık olan dam vardır.Ayrıca 66m² civarında eklentilerle yapılmış 1 oda 2 oda giriş banyo ve mutfak tan ibaret bakıcı evinin kapıları açık avluya bakmaktadır.Tek katlı ahşap çatılı evin mutfak kısmının üzeri eternet örtülü bir odasının üzeri beton diğer kısımlar trapez saç örtülüdür.Tamamı satılıktır
Adresi : Turgutlu / MANİSA
Yüzölçümü : 3.159,00 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Genel imara tabidir
Kıymeti : 108.662,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 22/12/2016 günü 09:30 - 09:40 arası
2. Satış Günü : 19/01/2017 günü 09:30 - 09:40 arası
Satış Yeri : TURGUTLU ADALET SARAYI ZEMİN KAT 23 NOLU SATIŞ ODASI - TURGUTLU ADLİYESİ TURGUTLU / MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları,iş bu satış ilanının " tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de tebligat yerine geçeceği" başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1297 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR