Yazdır

GAZİANTEP 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

İcradan satılık tarım arazisi

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00492796
Şehir : Gaziantep
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 28.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 1659615 TL
İlk İhale Tarihi : 03.01.2017 10:30
İkinci İhale Tarihi : 03.02.2017 10:30
Dosya Numarası : 2016/11 SATIŞ
İhale Yeri : GAZİANTEP ADLİYESİ MEZAT SALONU
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2016/11 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Gaziantep İli, Oğuzeli İlçesi, Kurtuluş mahallesi, 180 Ada No, 2 sayılı taşınmazda tapu kayıtlarında cinsi sulu tarla ve meyve bahçesi olarak belirtilmiş olup, taşınmaz üzerinde kısmın nar bahçesi, ayrıca 1 adet ev ile 1 adet su kuyusunun mevcut olduğu, toprak özelliği bakımında tınlı-killi derin toprak yapısına sahiptir, Taşsız düz ve 1. Sınıf sulu tarım arazisidir. Taşınmaz üzerinde zemin kattan ibaret olmak üzere tek katlı, taşıyıcı sistemi yığma duvar üzerine betonarme tabliyeli yapı olarak teşkil edilmiş, dışı sıvalı ve boyalı pencereler ve cümle kapısı demir doğramadan imal olan 1 adet bağevi ve bu evin yan tarafından bulunan bahçe duvarı ile evin önünde teşkil edilmiş zemin kaplama betonu bulunmaktadır. Söz konusu bağevinin eklentileri ile beraber inşaat alanı 115 m2 olup, %30 yıpranma payı öngörülmektedir.
Yüzölçümü : 32.118,00- m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Taşınmaz 1/25.000 ölçekli nazım imar planı içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 1.659.615,00 TL
KDV Oranı : % 18
1. Satış Günü : 03/01/2017 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 03/02/2017 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : GAZİANTEP ADLİYESİ MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/11 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 21/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR