Yazdır

GÜRPINAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarım arazisi

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00486725
Şehir : Van
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 25.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2015/5 TLMT.
İlk İhale Tarihi : 20.01.2017 11:00
İhale Yeri : İcra Müdürlüğü Kalemi Adliye Gürpınar Merkez
Muhammen Bedeli : 35181 TL
İkinci İhale Tarihi : 17.02.2017 11:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
GÜRPINAR
İCRA DAİRESİ
2015/5 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :

Van İli, Gürpınar İlçesi, 136 Ada No, 22 Parsel No, Örmeli Mahalle Göleşembe Mevkii, Taşınmaz kumlu-killi toprak yapısında kuru tarım arazisi tarla vasfındadır. Taşınmaz ilçe merkezine 60-65 km uzaklıkta her mevsim ulaşıma açık yol ağına sahiptir. Taşınmaz düz ve düze yakın %3-5 eğim taban bir alana sahiptir. Bilirkişi taşınmazın m² birim fiyatına 1.50 TL. değer biçmiştir. Zirai bilirkişi taşınmazın değerinin tespitinde zirai gelir metodu+serbest pazar değeri üzerinden hesaplama yapmıştır.

Adresi : Van İli Gürpınar ilçesi Örmeli Mahallesi
Yüzölçümü : 19.120,61 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Belediye İmar planı dışında kalmaktadır.
Kıymeti : 35.181,92 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 20/01/2017 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 17/02/2017 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : İcra Müdürlüğü Kalemi Adliye Gürpınar Merkez
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/5 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR