Yazdır

KONYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarım arazisi

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00492598
Şehir : Konya
Yayınlandığı Gazeteler

HAKİMİYET 24.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 153450 TL
İlk İhale Tarihi : 25.01.2017 13:55
Dosya Numarası : 2016/7817 ESAS
İhale Yeri : Akabe Mah. Yeni Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat Mezat Salonu Karatay/KONYA
İkinci İhale Tarihi : 22.02.2017 13:55
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
KONYA
6. İCRA DAİRESİ
2016/7817 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :

Konya İl, Altınekin İlçe, 113 Ada No, 37 Parsel No, Hacınuman Mahalle/Mevkii, satışa konu taşınmaz Altınekin ilçesi Hacınuman mahallesi Kalınyer mevkiinde bulunan 113 ada 37 nolu parselin mahallinde yapılan keşfinde taşınmazın Şeker pancarı ekili oluğu, hiçbir tarımsal yapı ve dikili meyve ağacının bulunmadığı görülmüştür. taşınmazın eğiminin %0-2 (düze yakın eğim)olduğu ,toprak profili derin (90 cm+) toprak bünyesi bitki yetiştiriciliğine uygun killi,tınlı,kum,killi tın bünyeli olup ,drenaj,tuzluluk,alkalilik,geçirgenlik,ve taşlılık problemi bulunmamaktadır.taşınmaza komşu taşınmazlar üzerinde derin kuyudan sulanan taşınmazlar bulunmaka olup taşınmazında bulunduğu bölgeler kapalı sulama sistemi ile sulanabilen sulu tarım arazisidir. Tarım arazisi mahalllin mikro klimasının el verdiği birtkilsel üretime elverişlidir.makineli tarıma elverişli olup bölge ortalamasında ürün alınabileceği tespit edilmiştir.taşınmaz üzerinde yapılan incelemede toprak karakteri ve derinliğinin taşınmazın hemen hemen her tarafında aynı olduğu görülmüştür. komşu taşınmazlarla gerek toprak yapısı ve gerekse tarımsal üretim şekli bakımdan benzer özellikler göstermekte ve yaygın olarak buğday arpa -dane-mısır-şeker pancarı münavebesi uygulanmaktadır. taşınmazın ürün alım merkezine (Konya Altınekin yağlık ayçiçeği merkezi,şeker pancarı alım bölgelerine) ve yerleşim birimlerine yakın olması taşınmazlara olan talebi artırmakta ve aynı verim kabiliyetine sahip taşınmazlara göre değerini olumlu olarak etkiilemektedir. Borçlunun satışa konu hissesi 1/2 dir.
Adresi : Konya İl, Altınekin İlçe, 113 Ada No, 37 Parsel No, Konya-Aksaray yoluna 14,3 km kuşbaşı uzaklıktadır. Yüzölçümü : 68.200,00 m2 Hissesi : 1/2
İmar Durumu : Konya Büyükşehir Belediye Meclisinin 15.01.2016 tarih ve 78 sayılı kararı ile yapılaşma durdurulmuştur. Taşınmaz tarla niteliğindedir. Ayrıntılı bilgi dosyasındadır.

Kıymeti : 153.450,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 5403 sayılı kanuna göre Arazi toplulaştırma alanına alınmıştır. Bu şerh ile birlikte alacıya geçeciktir.

1. Satış Günü : 25/01/2017 günü 13:55 - 14:00 arası

2. Satış Günü : 22/02/2017 günü 13:55 - 14:00 arası
Satış Yeri : Akabe Mah. Yeni Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat Mezat Salonu Karatay/KONYA -

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/7817 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR