Yazdır

TOKAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarım arazisi

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00490597
Şehir : Tokat / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

TOKAT GÜNEŞ 23.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2016/5003 ESAS
İcra Birimi : T.C. TOKAT 1. İCRA DAİRESİ
İhale Yeri : Küçükbeybağı Mah.No:332/A G.O.P Bulvarı Tokat Barosu Sosyal Tesisleri Merkez/Tokat -
İkinci İhale Tarihi : 13.02.2017 14:15
Muhammen Bedeli : 107470 TL
İlk İhale Tarihi : 17.01.2017 14:15
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
TOKAT 1. İCRA DAİRESİ
2016/5003 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Tokat İli Merkez İlçesi Bakışlı Köyü Ötebağlar Mevkii 125 Ada No, 15 Parsel sayılı 4.298,83 m2 yüzölçümlü taşınmaz Bakışlı Köyünde yerleşim alanı kuzeyinde köy yolu üzerinde takriben 500 metre mesafede olup ulaşımı kolay bir mevkiide yer almaktadar.Killi tınlı toprak yapısına sahip sulama imkanı mevcut taşınmazın 60-80 cm toprak derinliğinde ve keşif tarihi itibariyle zemininde ağaç bulunmamaktadır.Keşif tarihinde halihazırda mısır ekilidir.Taşınmazın kuzey istikametinde azalan %3-5 meyilli arazi yapısına sahip olup ortalama 630 rakımlıdır.Taban suyu,çoraklık,taşlılık,erozyon vs.gibi herhangi bir tarımsal sorunu bulunmamakta olup sol sahil sulama kanalından motopomp ile sulanabilir yapıdadır.

Adresi : Bakışlı Köyü Tokat
Yüzölçümü : 4.298,83 m2
Hisse Pay/Payda : Tam
İmar Durumu : İnşaat tarzı İmar planı dışında mücavir alan içinde kalmaktadır.Taşınmaz plansız alanlar yönetmeliğine tabi olup ifraz,tevhit,inşaat ruhsatı gibi işlemlerde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden görüş alınacaktır.
Kıymeti : 107.470,75 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/01/2017 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 13/02/2017 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Küçükbeybağı Mah.No:332/A G.O.P Bulvarı Tokat Barosu Sosyal Tesisleri Merkez/Tokat -

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/5003 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/11/2016
(İİK.M.126)

(*)İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR