VİRANŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarım arazisi

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00448608
Şehir : Şanlıurfa / Viranşehir
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 12.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2011/170 ESAS
Muhammen Bedeli
:
960000 TL
İlk İhale Tarihi
:
18.11.2016 11:00
İhale Yeri
:
VİRANŞEHİR ADLİYESİ KARŞISI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
VİRANŞEHİR İCRA DAİRESİ
2011/170 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Şanlıurfa İl, Viranşehir İlçe, - Ada No, 266 Parsel No, Hesp Mevkii, Yağızlar Köyü, - Bağımsız Bölüm Taşınmaz tarla vasfında olup, sulanabilir 1. sınıf tarım arazisidir. Taşınmaz parselin toprak yapısı kumlu - tınlı hafif kıraçsı topraktır. Eğim % 1 m'dir. Keşif günü olan 29/03/2016 tarihinde arazide buğday bitkisi ekilidir. Taşınmaz parsel, Yağızlar Mahallesi yerleşim alanına 1 km mesafede ve komşu Mahalle Gürpınar yolunun üzerindedir. Söz konusu parsel, şehir merkezine 27 km uzaklıktadır. Taşınmaz borçlu Mehmet DEVECİ adına kayıtlı ve TAM hisselidir. Ayrıntılı bilgi dosyasında mevcuttur.
Adresi : -
Yüzölçümü : 96.000,00 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : Dosyasındadır.
Kıymeti : 960.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 18/11/2016 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 16/12/2016 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : VİRANŞEHİR ADLİYESİ KARŞISI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2011/170 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2016


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR