Yazdır

KUMLUCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık narenciye bahçesi

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00499339
Şehir : Antalya
Yayınlandığı Gazeteler

BATI ANTALYA 06.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 20.01.2017 10:00
Muhammen Bedeli : 79370 TL
İkinci İhale Tarihi : 21.02.2017 10:00
Dosya Numarası : 2016/6 TLMT.
İhale Yeri : Kumluca Belediye Mezat Salonu. Adliye Karşısı. Kumluca Antalya
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

KUMLUCA

İCRA DAİRESİ

2016/6 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri:
Antalya İl, Kumluca İlçe, 245 Ada No, 60 Parsel No, Şıhköy Mevkii, Sarıcasu Köyü, Satışa konu olan Kumluca İlçesi, Sarıcasu Köyü, Şıhköy mevkiinde konumlu 245 ada, 60 parsel sayılı yaşınmaz tapu kaydı itibariyle narenciye bahçesi vasfında olup 3.112,57 m2 yüzölçümündedir. Taşınmazın 2/8 hissesi Nafiye Eken'e, 3/8 hissesi Derya Eken'e, 3/8 hissesi Süreyya Eken'e ait olup söz konusu paydaşlar ve borçlular taşınmazın tamamının malikidirler. Taşınmaz toprak karakteristikleri bakımından I. sınıf arazidir, sulu arazi olup 6*6m aralıkta tesis edilmiş iyi bakımlı 25-30 yaşlarında kapama portakal bahçesidir, nar ve narenciye yetişticiliğine elverişli arazilerdendir. Taşınmaz Kumluca Belediyesi sınırları içinde imar planı dışında olup ilçe merkezine 3 km mesafededir, kadastral yola sahiptir.

Yüzölçümü: 3.112,57 m2

Kıymeti: 79.370,00 TL

KDV Oranı: %18

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü: 20/01/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü: 21/02/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Kumluca Belediye Mezat Salonu. Adliye Karşısı. Kumluca Antalya

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Satış ilanını gazete yayınlanacak olup, ilgililere tebligat yapılamaması halinde gazete ilanı tebligat yerine geçer.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/6 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/11/2016

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR