NİĞDE SULH HUKUK MAHKEMESİ

İcradan satılık meyve bahçesi ve iki katlı bina

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00623289
Şehir : Niğde
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 19.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2017/15 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
720751 TL
İlk İhale Tarihi
:
01.08.2017 10:25
İkinci İhale Tarihi
:
05.09.2017 10:25
İhale Yeri
:
BelediyeMezatsalonu -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

NİĞDE

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2017/15 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAPU KAYDI

Ada Parsel Mahalle Cinsi Miktarı
128 63 Ahmet Pınarı Elma Bahçesi 6 150,04m2

Hali Hazır Durumu.: Yukarıda tapu kaydıda taşınmazın elma bahçesi olup üzerinde 2 katlı bina mevcuttur . Bodrum Kat. Taş duvarlıhezen üzeritopraklaörtülü vebetonlaörtülüahşap doğramalı ,kabasıvalı 1 Sınıf B gurubu yapı%50 yıpranma mevcut , binaalanı126,00m2 dirZemin kataynıyapıyasahip sac çatıile örtülü3odamutfak banyo mevcutsobalıbağ evi 2nci sınıf A gurubu yapıdırbinaalanı 110,00 m2 dir .

Taşınmazkumlu killitoprak yapısındaderin toprak profiline haizmakinalıtarımaelverişli Ceviz,Kaysı, Ayva, Asmave ağırlıklıelma ağaçları ndan oluşan meyvebahçesidir

TAŞINMAZINTOPLAMDEĞERİ : 720 751,00 TL.

1. Satış Günü : 01/08/2017 günü 10:25 - 10:40 arası

2. Satış Günü : 05/09/2017 günü 10:25 - 10:40 arası

Satış Yeri : BelediyeMezatsalonu -

--------------------------------------------------------------------------------

Satış Şartları:1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/15 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR