SİLİFKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık kargir ev ve bahçe

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00447833
Şehir : Mersin
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ GÖKSU 13.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2014/5713 ESAS
Muhammen Bedeli
:
52402 TL
İlk İhale Tarihi
:
24.11.2016 10:00
İkinci İhale Tarihi
:
28.12.2016 10:00
İhale Yeri
:
Silifke Adalet Sarayı Silifke İcra Müdürlüğünde

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

SİLİFKE

İCRA DAİRESİ

2014/5713 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Mersin ili Silifke ilçesi Kargıcak mah. Köyiçi mevkii 107 ada 7 parselde 719,44m²yüz ölçümlü ana taşınmaz niteliği Kargir Ev ve bahçe olan taşınmazda borçlunun 11/15 oranındaki hissesinin satışına karar verilmiştir.Taşınmaz Kargıcak mahalle yerleşim yerinin içinde yer almaktadır. Kargıcak mut karayoluna 150-200 metre mesafededir. Taşınmazın içerisinde betonarme ev ve ve muhtelif meyve ağaçlarından oluşan bahçe bulunmaktadır. İcra konusu taşınmaz zirai yönden incelendiğinde Arazinin toprak yapısı,killi, kireçli, orta derecede süzek, taşsız, organik maddece zengin 1. sınıf tarım toprağıdır. Arazinin %1 lik bir meyile sahip olduğu görülmüştür. Arazi muhtelif meyve bahçesi olarak kullanılmaktadır. Arazi içerisinde 2 ila 30 yaşları arasında 10 adet nar ağacı, 4 adet asma, 5 adet portakal, 9 adet zeytin, 4 adet Erik, 1 adet badem, 1 adet yenidünya, 1 adet limon,1 adet trabzon hurması ve 1 adet incir olmak üzere toplam 37 adet meyve ağacı bulunmaktadır. Meyve ağaçlarının toplam değeri; 4500 TL tutmaktadır. Arazinin etrafı tel örgüyle çevrili olup, arazinin batı tarafından yol geçmektedir. Arazinin yol, su elektrik gibi altyapı imkânları mevcuttur. Arazi içerisinde tek katlı yapı bulunmaktadır.Yapının bir kısmı taş duvardan imal edilmiştir. Taş duvardan imal edilen bölüm sıvasız durumdadır. Yapının bir kısmı dış sıvası yapılı durumdadır. Yapını pencere doğramaları PVC ve ahşa den imal edildiği, dış kapısının demir olduğu, Yapının güney cephesinde teras olarak kullanılan bölüm bulunmaktadır. Yapı fiziki olarak %80 oranında tamamlandığı % 30 oranında yıprandığı tespit edildi. Fen bilirkişisinin raporu doğrultusunda yapının 72,00m2 kullanım alanı bulunmaktadır. Yapı 3A inşaat grubundan olup, yapı birim fiyatı 590,00TL/m2 dir. Taşınmaz konum itibari ile köy içinde yer almaktadır. Taşınmaz belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz etrafında yapılaşma vardır. taşınmaz Silifke Mut Karaman d715 karayoluna 50 metre, Silifke ilçesi merkezine kuş uçuşu yaklaşık 26 kmmesafede, bulunduğu yerin toprak yapısı kolüvyal toprak, organik maddece fakir,iklimi Akdeniz iklimi,taşınmaz Kargıcak yerleşim alanı içerisinde, konut alanı olarak kullanılmakta, taşınmazın çevresi kuru taş duvar ve tel çit ile çevrili , arazinin batı tarafında yol geçmekte, yol su ve elektirik gibi alt yapı imkanları mevcut, taşınmaz 3A inşaat grubuna %30 oranında yıprandığı, taşınmazda değişik cins ve yaşlarda meyve ağaçları bulunmaktadır,

Adresi : Kargıcak Mahallesi (Köyü) Kargıcak Mahllesi Yolu 113 Nolu TaşınmazSilifke / MERSİN

Yüzölçümü : 719,44 m2

Arsa Payı : 11/15

İmar Durumu: Kargıcak Mah. sınırları içerisinde plansız alanda ve yerleşik alan sınırları içerisinde kalmaktadır.

Kıymeti : 52.402,36 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Diğer : Beyan: Krokisinde B Harfi ile gösterilen yapı tescilsizdir.

1. Satış Günü : 24/11/2016 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 28/12/2016 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Silifke Adalet Sarayı Silifke İcra Müdürlüğünde

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/5713 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR