Yazdır

PAZAR SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

İcradan satılık kargir ev, çay bahçesi ve fındık bahçesi

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00446977
Şehir : Rize / Pazar
Yayınlandığı Gazeteler

VATAN 12.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 119079 TL
Dosya Numarası : 2016/1 TLMT.
İlk İhale Tarihi : 17.11.2016 11:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C. PAZAR(RİZE) (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2016/1 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Rize ili, Fındıklı ilçesi, Kıyıcık köyü, Rizeliler Mevkii, 107 ada, 52 parselde kayıtlı taşınmazın tapudaki vasfı Kargir Ev Ve Çay Bahçesi Ve Fındık Bahçesidir. Taşınmazın tamamına yakını çay bahçesi olup üzerinde 1 adet yapı mevcuttur. Taşınmaz az eğimli ve yola cephelidir. Bölgede, kumlu tınlı toprak yapılı, yıllık yağış miktarı 1200- 2000 mm olması nedeniyle su ihtiyacını yağışlardan karşılayan çay bahçeleri mevcuttur. Taşınmaz üzerindeki yapı 1 bodrum kat ve 1 zemin kattan oluşmaktadır. Bodrum katın duvarları tuğla duvar olup dıştan sıvasız, içten sıvalı ve boyalıdır. Zemin katın duvarları ise ahşaptır. Bodrum katın doğramaları ahşap doğrama ve yağlı boyalı olan evin zemin katı doğramasız ve depo olarak kullanılmaktadırl. Bodrum katı 40,35 m2 , zemin katı ise 53,10 m2 olan ev ahşap çatılı olup galvanizli oluklu saç örtülüdür.
Adresi : Rize ili, Fındıklı ilçesi, Kıyıcık köyü, Rizeliler Mevkii, 107 ada, 52 parsel
Yüzölçümü : 2.327,11 m2
Arsa Payı : Tam Hisse
İmar Durumu : Taşınmaz Fındıklı Belediyesi imar sınırları dışında kalmaktadır
Kıymeti : 119.079,26 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : -
1. Satış Günü : 17/11/2016 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 13/12/2016 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Pazar ( Rize ) Adliyesi - Pazar İcra Dairesi Pazar/RİZE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/09/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR