İZMİR KARŞIYAKA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık kargir ev

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00622681
Şehir : İzmir / Karşıyaka
Semt-Mahalle : ŞEMİKLER MAH. / NERGİZ
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 17.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2012/2126 Esas
Muhammen Bedeli
:
208920 TL
İlk İhale Tarihi
:
03.08.2017 09:30
İkinci İhale Tarihi
:
07.09.2017 09:30
İhale Yeri
:
Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Caddesi Vakıf İş Hanı No:82/C Karşıyaka/İZMİR 4.KAT SATIŞ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARŞIYAKA
3. İCRA DAİRESİ
2012/2126 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : İzmir İl, Karşıyaka İlçe, Şemikler Mahallesi, - ada, 459 parsel tamamı 198,00m2 arsa üzerinde Kargir ev. TAM HİSSELİ.
Adresi: 6299 sokak,No:20 Karşıyaka / İZMİR
İmar Durumu :Karşıyaka Şemikler Mahallesi 26L-IV-c pafta, - ada, 459 parsel sayılı gayrimenkul, düzenlemesi yapılacak, Taks:0.70, Kaks:2, yapı oranlı, Max 8 katlı, Hmax:24,80m gabarili, M (Metropoliten Aktivite Merkezi) koşullu konut adalarına isabet etmekte olup, İ.B.Ş.B. nin 27.04.2011 tarih ve 1617 değişiklik no'lu plan tadilatı ile düzenleme sahası içine alınmıştır. İmar Kanununun 18. Maddesi hükmüne tabidir.
Hali Hazır Durumu : Parsel üzerindeki ev tek katlı duvarlar üzerine ahşap oturtma çatılıdır. Çatı örtüsü kiremittir. Ev; 1 oda, salon, Banyo+wc ve mutfaktan ibarettir. 70m2 alanlıdır. Bina %60 yıpranmalıdır. Duvarları sıvalı, üzeri plastik badana boyalıdır. Evin yer döşemeleri karo plaka taş kaplıdır. Kapı ve pencere doğramaları ahşaptır. Mutfakta banko ve dolapları mevcuttur.
İmar durumuna göre; “Karşıyaka Şemikler Mahallesi 26L-IV-c pafta, - ada, 459 parsel sayılı gayrimenkul, düzenlemesi yapılacak, Taks:0.70, Kaks:2, yapı oranlı, Max 8 katlı, Hmax:24,80m gabarili, M (Metropoliten Aktivite Merkezi) koşullu konut adalarına isabet etmekte olup, İ.B.Ş.B. nin 27.04.2011 tarih ve 1617 değişiklik no'lu plan tadilatı ile düzenleme sahası içine alınmıştır. İmar Kanununun 18. Maddesi hükmüne tabidir." denmektedir.
Kıymeti : 208.920,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyamızda bulunan tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 03/08/2017 günü 09:30 - 09:40 arası
2. Satış Günü : 07/09/2017 günü 09:30 - 09:40 arası
Satış Yeri : Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Caddesi Vakıf İş Hanı No:82/C Karşıyaka/İZMİR 4.KAT SATIŞ ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SATIŞ ŞARTLARI :
1- Taşınmazın birinci açık arttırması Günü yukarıda belirtilen saat aralığında Karşıyaka 3. İcra Müdürlüğü'nde (Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Cad. Vakıf İşhanı No :82/C, 4.KAT SATIŞ ODASI, Karşıyaka / İZMİR) açık artırma sûretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada takdir edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderleri toplamını geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da takdir edilen kıymetinin %50'sini ve varsarüçhanlı alacaklıların alacağını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin taşınmazların tahmin edilen kıymetlerinin %-20'si nispetinde Türk Lirası olarak pey akçesi veya milli bir bankanın teminat mektubunu tevdi etmeleri, elektronik ortamda teklif vererek artırmaya katılacakların teminat göstermeleri gerektiği ve elektronik ortamda teklif vereceklerin taktir edilen kıymetin %20’si nispetinde teminatı Vakıfbank Karşıyaka Şubesi TR890001500158007290494284 no'lu IBAN'ına dosya numarası ve ihale katılımcısının ismi yazılarak yatırılması ve yatırıldığına dair dekontun satış saatinden önceibraz etmeleriveya bu miktar kadar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 sayılı Kanun'un 1. Maddesine göre "döviz" teminat olarak kabul edilmez.Vekaletname ile ihaleye katılacak ilgililerin vekaletname aslı veya noter tasdikli suretini ibraz etmeleri,
Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, tapu alım harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler ve tapu satım harcı satış bedelinden ödenir. KDV oranlarında bir değişiklik olması halindebu orandan veya yetkili makamlarca başka bir orandanalınmasınakarar verilmesi halindearadaki fark ile buna ilişkin faiz ve cezaları İhale alıcısı tarafından yatırılacaktır.
3-Taşınmazı satın alanlar, ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydıyla, ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile, satış bedelini derhal veya İİK.m.130. maddeye göre verilen süre içinde nakten ödemek zorundadırlar.
4-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Satışı iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/2126 Esas sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurabilirler.
7-Satış ilanı ilgililerin adreslerine tebliğe gönderilmiş olup, işbu satışın gazetede yayınlanan ilanı, adreste tebligat yapılamaması veya adresleri bilinmeyenler ile tapuda adresi olmayanlar için İİK.127. Maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere,
Tebliğ ve ilan olunur. 13/06/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR