Yazdır

SİVEREK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık kargir bina ve daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00635987
Şehir : Şanlıurfa
Yayınlandığı Gazeteler

İRFAN 14.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 80000 TL
İkinci İhale Tarihi : 12.10.2017 14:20
İlk İhale Tarihi : 12.09.2017 14:20
Dosya Numarası : 2017/3 TLMT.
İhale Yeri : SİVEREK ESKİ İLÇE KAYMAKAMLIK BİNASI ÖN BAHÇESİ 

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
SİVEREKİCRA DAİRESİ
2017/3 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Şanlıurfa İl, Siverek İlçe, 1282 Ada No, 38 Parsel No, CAMİKEBİR Mahalle/Mevkii, Taşınmaz mal Şanlıurfa İli, Siverek ilçesi Camikebir mahallesinde 1282 ada, 38 nolu parselde bulunan arsa ve üzerine inşaa edilmiş 2 katlı binadır.
Parsel Şehir merkezinin 1290 metre güneydoğusunda, Firkan Tüysüz Stadyumun 210 metre batısında, Diyarbakır-Şanlıurfa karayolunun 200 metre güneyindedir.
Dava konusu taşınmaz, tapu da yapılan incelemede taşınmazın cinsi avlulu kargir ev olarak kayıtlı olup yerinde yapılan incelemede ise zemin+1.kat olmak üzere 2 kattan oluşmuş binadır. Bina güney ve kuzeye cephelidir. 1.kat 150 m2 alana sahiptir. 3+1 odalıdır. Bina asansörsüz ve soba ile ısınmaktadır. Yerler seramik ve beton şaptır,duvarlar sıvalı kireç ve plastik boya badanalıdır. Islak alanların bir kısmı fayans ve seramik kaplamalıdır. Kapılar ahşaptır. Zemin kat bakımsız, 1. Kat biraz daha bakımlı durumdaydı. Bina genel anlamda herhangi bir proje danışmanlığı almamış yığma denilecek tarzda yapılmış statik bakımdan güvenli olmayan ayrıca kullanılması ve onarımı ekonomik değildir. Bina proje hizmeti almadığı için enkaz bedeli vardır.
Parsel elektrik, su, telefon ve bütün altyapı hizmetlerinin tamamından faydalanmaktadır. Ön tarafta 7 mlik yol vardır. Ara sokak olduğu için Ulaşım problemi vardır. Siverek Belediyesinde yapılan incelemede imar planında yeri tespit edilememiştir. İmar tadilatı yapıldığından tespiti yapılamadı öngörüsündeyiz. Keşif günü ev ahalisinden birinin deyişi ile belediye tarafından yeni yer tahsisi yapılmıştır.

Adresi : Şirinkuyu mah., 17. Sokak No:32 Siverek/Şanlıurfa
Yüzölçümü : 158,47 m2
İmar Durumu : Siverek Belediyesi'nde yapılan incelemede imar planında yeri tespit edilememiştir.
Kıymeti : 80.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapudaki gibidir
1. Satış Günü : 12/09/2017 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 12/10/2017 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : SİVEREK ESKİ İLÇE KAYMAKAMLIK BİNASI ÖN BAHÇESİ

2 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Şanlıurfa İl, Siverek İlçe, 2064 Ada No, 3 Parsel No, CAMİKEBİR Mahalle/Mevkii, 24 Bağımsız Bölüm Taşınmaz mal Şanlıurfa İli, Siverek ilçesi Camikebir mahallesinde 2064 ada, 3 nolu parselde bulunan Şimşek Apartmanın 5.katındaki ,Tapu da bağımsız bölüm numarası 24 olan dairedir.
Parsel Şehir merkezinin 2300 metre güneybatısında, İmparator Halı Sahanın320 metre doğusunda, Şehirler arası otogarın 500 metre güneybatısındadır.
Taşınmaz, kat Mülkiyeti kurulmuşapartmanın 5. Katında kidaire olup güney ve doğuya cephelidir. Yaklaşık 130 m2 alana sahip dairedir. Bina Asansörlü ve doğalgazlıdır. Daire içinde doğalgaz bağlantısı yoktur. Yerler seramik kaplamalı olup, duvarlar alçı sıvalı ve saten badanalıdır. Islak alanlar fayans kaplamalıdır. Kapılar camlı Amerikan panellerdir. Dairenin içerisi komple yapılı durumda ve bakımlı dairedir.
Parsel elektrik, su, telefon ve bütün altyapı hizmetlerinin tamamından faydalanmaktadır.Şanlıurfa-Diyarbakır yoluna yakın olmasından dolayı ulaşım problemi yoktur. Köşe başı parseldir. Yakın civarlarda yapılaşma devam etmektedir. İmar planında ayrık nizam 6 katlı konut alanı olarak kayıtlıdır.

Adresi : Ayvanat Mahallesi 3. Küme Evleri, No:10/25 Siverek / ŞANLIURFA
Yüzölçümü : 130 m2
Arsa Payı : 18/467
İmar Durumu : İmar planında ayrık nizam 6 katlı konut alanı
Kıymeti : 99.500,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapudaki gibidir
1. Satış Günü : 12/09/2017 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 12/10/2017 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : SİVEREK ESKİ İLÇE KAYMAKAMLIK BİNASI ÖN BAHÇESİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR