AFYONKARAHİSAR İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık kargir bina ve arsa

Kurum Hakkında

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00451411
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 18.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/20626 ESAS
Muhammen Bedeli
:
425000 TL
İlk İhale Tarihi
:
16.12.2016 10:00
İkinci İhale Tarihi
:
11.01.2017 10:00
İhale Yeri
:
Afyonkarahisar Adliyesi 1. Kat Mezat Salonu - İstiklal Mahallesi Nene Hatun Caddesi / Afyonkarahisar

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR
İCRA DAİRESİ
2016/20626 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Afyonkarahisar ili Merkez, Çetinkaya-İmar mahallesi, 3012 ada, 3 parselde kayıtlı 400 m2 yüzölçümlü, bodrumlu, zemin, 1.kat, kargir bina ve arsası nitelikli taşınmazdır. Taşınmazın güncel adresi Orhangazi Mah. Akasya Sitesi, 1748.Sok. No: 20 Afyonkarahisar'dır.Taşınmaz imar planında konut alanında kalmakta olup, kitle nizam, 2 kat inşaat müsaadelidir. Taşınmaz konum itibariyle mesken bölgesinde ara sokak içerisinde Ali Çağlar Anadolu Lisesine 400 metre, H.Tiryakioğlu Bulvarına 150 metre mesafededir.Civarında cami, ilkokul, hastane gibi kamu kurumları dışında semt pazarı vardır. Taşınmaz 51 adet müstakil dubleks villanın bulunduğu Akasya sitesi içerisindedir. Bina yaklaşık 20 yıllık olup, ısınma sistemi bireysel bazda katı yakıtladır. Her bodrum katın içinde kazan dairesi vardır. Mantolama uygulaması yoktur. Binanın girişi sol yan cephesinden yapılmaktadır.Zemin kata girişte çelik kapının hemen önünde rüzgarlık yapılıdır. Zemin katın içi 1 oda+1 salon+mutfak+kiler+vc lavabo mevcuttur. Kiler ile wc-lavabo seramik, dier kısımlar laminant parke ile kaplıdır. Müstakil villanın 1.katında ise içeriden mermer kaplı merdiven yardımı ile ulaşılmaktadır. Bu katta 4 oda+banyo+wc vardır.2 oda içerisinde ayrıca müstakil duş odası vardır.Bodrum katta ise 3 oda+kazan dairesi+kapalı garaj bulunmaktadır. Odaların zeminleri seramik, garaj kısmının ise mermerdir.Binanın genel olarak net kullanım alanı 324 m2 dir. Ayrıntılı bilgi ve belgeler dosya içerisindeki bilgi ve belgelerde mevcuttur.
Kıymeti : 425.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur
1. Satış Günü : 16/12/2016 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 11/01/2017 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri
: Afyonkarahisar Adliyesi 1. Kat Mezat Salonu - İstiklal Mahallesi Nene Hatun Caddesi / Afyonkarahisar
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/20626 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/10/2016


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR