Yazdır

KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık kargir bina

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00494987
Şehir : Kayseri / Kocasinan
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 28.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 559119 TL
İlk İhale Tarihi : 02.02.2017 10:00
Dosya Numarası : 2016/12140 ESAS
İhale Yeri : KOCASİNAN BELEDİYESİ MEZAT SALONU - İSTASYON MAHALLESİ ZİYA SOK. NO: 6 ( YENİ ADLİYE SARAYI KARŞISI ) KOCASİNAN / KAYSERİ
İkinci İhale Tarihi : 02.03.2017 10:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
KAYSERİ
7. İCRA DAİRESİ
2016/12140 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İli, Talaş ilçesi, Talas Mah., 304 ada, 1 parselde kayıtlı, 6.707,25m2 yüzölçümlü, “yedi adet iki katlı bahçeli kargir ev” vasfındaki taşınmazın; 40/280 arsa paylı, zemin-1. kat 2 nolu mesken vasıflı villa tarzı konut niteliğindeki bağımsız bölümün incelenmesinde; yarı bodrum kat+zemin kat+birinci kat olmak üzere toplam üç katlı bir yapı olduğu; betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olduğu; tahminen 15-20 yıllık bir yapı olduğu; bodrum katının salon+çamaşır odası+lv&wc+merdiven, zemin katının salon+oda+mutfak+lv&wc+giriş antresi+merdiven+ balkon, birinci katının 3 oda+2 banyo+duş+hol+merdiven+balkon, bölümlerinden oluştuğu; toplam brüt alanı 307,5m2 olup, ruhsata tabi olabilecek net alanının mahallindeki incelemeye göre ve 150 m2 den fazla olduğu; kiremit kaplamalı oturtma çatısının yapılı olduğu; dış cephe kaplamasının, çoğunlukla mineral sıvalı, kısmen de cam mozaik kaplamalı, olduğu; iç kapı doğramalarının ahşap, pencere doğramalarının ahşap ve ısıcamlı ve ferforje demir korkuluklu, ana giriş kapısının çelik kapı tabir edilen dekoratif kaplamalı saç kapılardan, olduğu; zeminlerinin, bodrum katta seramik kaplamalı, salon ve odalarda ahşap parke kaplamalı, diğer yerlerde mermer kaplamalı, olduğu; duvarlarının, ıslak hacimlerde ve mutfakta tavana kadar seramik fayans kaplamalı, diğer yerlerde alçı sıva üzerine plastik boyalı, olduğu; iç merdivenlerinin mermer kaplamalı ve dekoratif ahşap korkuluklu olduğu; bodrum kattaki salonda yüzme havuzunun ve mutfak nişinin olduğu; mutfakların tezgah ve dolaplarının yapılı olduğu; zemin kat salonunda şöminesinin olduğu; kat kalorifer sistemi ile ısıtıldığı; alarm sisteminin bulunduğu; ayrıca taşınmazın bahçesinde 3 Kayısı, 6 Elma, 4 Kiraz, 3 Armut, 1 Ihlamur, 1 Dut, 4 Erik, 1 Ayva, 4 Badem, 1 iğde, 7 Mavi ladin, 1 Çam ağacı ve 13 Üzüm asması bulunduğu; ipotekli bağımsız bölümün bulunduğu taşınmazın, Kayseri?nin metropol ilçelerinden olan Talaş ilçesinin yerleşim alanı içerisinde bulunduğu; Talaş İlçesinin Kayseri kent yerleşim alanı ile fiilen bütünlük arz eden kentsel yerleşim alanı dahilinde olduğu; taşınmazın Talas İlçe yerleşim alanının yüksek kesiminde ve Tablakaya Mahallesinin doğal güzelliği bulunan bağlık-bahçelik bölgesinde olduğu; bölgenin müstakil bahçeli villa niteliğindeki konutlarla büyük ölçüde yapılaşmış olduğu; bölgenin gerek bahar&yaz aylarında gerekse tüm yıl oturmak üzere villa yapılmak için, Kayseri'de ikamet eden üst gelir gruplarınca yoğun rağbet gören yerlerden olduğu; taşınmazın mevcut asfalt kaplamalı yol ile her mevsim ulaşım imkanının bulunduğu; elektrik ve çevre aydınlatma, içme suyu, yol, kanalizasyon, doğalgaz, belediye otobüsü, sağlık, eğitim, belediye temizlik ve çöp toplama gibi kentsel kamu hizmetlerinden yararlanabilen mevkii ve konumda bulunduğu bilirkişi raporundan anlaşılmıştır.
Adresi : Tablakaya Mah. Buzlu Sk. No:3 Talas/KAYSERİ
Yüzölçümü : 307,5 m2 Arsa Payı : 40/280 Borçlunun Hissesi : Tam hisse
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanı olarak ayrılmış imar parseli olduğu anlaşılmıştır.
Kıymeti : 559.119,11 TL KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut.
1. Satış Günü : 02/02/2017 günü 10:00 - 10:10 arası

2. Satış Günü : 02/03/2017 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : KOCASİNAN BELEDİYESİ MEZAT SALONU - İSTASYON MAHALLESİ ZİYA SOK. NO: 6 ( YENİ ADLİYE SARAYI KARŞISI ) KOCASİNAN / KAYSERİ

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Kayseri İli, Talaş ilçesi, Talaş Mah., 304 ada, 1 parselde kayıtlı, 6.707,25m2 yüzölçümlü, “yedi adet iki katlı bahçeli kargirev” vasfındaki taşınmazın; 40/280 arsa paylı, zemin-1. kat 3 nolu mesken vasıflı villa tarzı konut niteliğindeki bağımsız bölümün incelenmesinde; yarı bodrum kat+zemin kat+birinci kat olmak üzere toplam üç katlı bir yapı olduğu; betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olduğu; tahminen 15-20 yıllık bir yapı olduğu; bodrum katının salon+lv&wc+merdiven, zemin katının salon+oda+mutfak+lv&wc+giriş antresi+ merdiven+ balkon, birinci katının 3 oda+2 banyo+duş+hol+merdiven+balkon, bölümlerinden oluştuğu; toplam brüt alanı 287,5m2 olup, ruhsata tabi net alanının 150m2 den FAZLA olduğu; kiremit kaplamalı oturtma çatısının yapılı olduğu; dış cephe kaplamasının, çoğunlukla mineral sıvalı, kısmen de suni taş kaplamalı, olduğu; iç kapı doğramalarının ahşap, pencere doğramalarının ahşap ve ısıcamlı, ana giriş kapısının profil demir ve saçtan, olduğu; zeminlerinin, bodrum katta seramik kaplamalı, salon ve odalarda ahşap parke kaplamalı, diğer yerlerde mermer kaplamalı, olduğu; duvarlarının, ıslak hacimlerde ve mutfakta tavana kadar seramik fayans kaplamalı, diğer yerlerde alçı sıva üzerine kısmen mineral sıvalı kısmen de plastik boyalı, olduğu; iç merdivenlerinin mermer kaplamalı ve dekoratif ahşap korkuluklu olduğu; mutfak tezgah ve dolaplarının yapılı olmadığı; kat kalorifer sistemi ile ısıtıldığı; bağımsız bölümün tadilat ve bakım yapılmaksızın kullanılabilir durumda bulunmadığı; kalorifer sisteminin tadil edilmesinin, mutfak dolaplarının yapılmasının, hasarlı seramik fayanslarının değiştirilmesinin, merdiven korkuluklarının onarılmasının, balkonlarına korkuluk yapılmasının, bodrum kat duvarlarına sıva tamiri+izalasyon+boya yapılmasının, zemin kaplamalarının tamir edilmesinin, elektrik ve su tesisatının elden geçirilmesinin, boya işlerinin yapılmasının, gerektiği ayrıca taşınmazda 2 Kayısı, 2 Ceviz, 4 Elma, 3 Erik ağacı ve 6 Üzüm asması bulunduğu; ipotekli bağımsız bölümün bulunduğu taşınmazın, Kayseri?nin metropol ilçelerinden olan Talaş ilçesinin yerleşim alanı içerisinde bulunduğu; Talaş İlçesinin Kayseri kent yerleşim alanı ile fiilen bütünlük arz eden kentsel yerleşim alanı dahilinde olduğu; taşınmazın Talas İlçe yerleşim alanının yüksek kesiminde ve Tablakaya Mahallesinin doğal güzelliği bulunan bağlık-bahçelik bölgesinde olduğu; bölgenin müstakil bahçeli villa niteliğindeki konutlarla büyük ölçüde yapılaşmış olduğu; bölgenin gerek bahar&yaz aylarında gerekse tüm yıl oturmak üzere villa yapılmak için, Kayseri'de ikamet eden üst gelir gruplarınca yoğun rağbet gören yerlerden olduğu; taşınmazın mevcut asfalt kaplamalı yol ile her mevsim ulaşım imkanının bulunduğu; elektrik ve çevre aydınlatma, içme suyu, yol, kanalizasyon, doğalgaz, belediye otobüsü, sağlık, eğitim, belediye temizlik ve çöp toplama gibi kentsel kamu hizmetlerinden yararlanabilen mevkii ve konumda bulunduğu bilirkişi raporundan anlaşılmıştır.
Adresi : Tablakaya Mah. Buzlu Sk. No:5 Talas/Kayseri Talas / KAYSERİ
Yüzölçümü : 287,5 m2 Arsa Payı : 40/280 Borçlunun Hissesi :Tam hisse
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanı olarak ayrılmış imar parseli olduğu anlaşılmıştır.
Kıymeti : 449.538,11 TL KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut.
1. Satış Günü : 02/02/2017 günü 10:30 - 10:40 arası 2. Satış Günü : 02/03/2017 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : KOCASİNAN BELEDİYESİ MEZAT SALONU - İSTASYON MAHALLESİ ZİYA SOK. NO: 6 ( YENİ ADLİYE SARAYI KARŞISI ) KOCASİNAN / KAYSERİ
Satış şartları :
*** Borçlunun taşınmazdaki ........ hissesi satışa çıkartılmış olup;
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Borçlu/lar haricindeki ilgililere satış ilanını tebliğ edilememesi halinde İ.İ.K. 127. maddesi gereğince gazete ilanın satış ilanı tebliği yerine geçmesine.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/12140 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR