Yazdır

SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık kargir bina

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00491307
Şehir : Sakarya
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 26.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2016/174 TLMT.
Muhammen Bedeli : 105000 TL
İlk İhale Tarihi : 18.01.2017 14:30
İcra Birimi : SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ
İkinci İhale Tarihi : 15.02.2017 14:30
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
4. İCRA DAİRESİ
2016/174 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
Sakarya İli Adapazarı İlçesi Yenigün Mahallesinde kain; tapunun 141 Ada 668 Parsel numarasında kayıtlı, Altında On Bir Dükkanı Olan On Yedi Daireli Kargir Apartmanı vasıflı 483,32 m² yüzölçümlü 56/1204 arsa paylı Üçüncü Kat 21 Bağımsız Bölüm numaralı taşınmaz konum olarak Yenigün Mahallesi Sakarya Caddesi Çıral Apartmanı N:95 adresinde bulunmaktadır. Kat mülkiyet tapulu, yaklaşık 40 yıllık, ahşap üzeri kiremit çatılı, sıvalı boyalı betonarme yapı her katta 2 daireli dükkan üzeri 4 katlı bakımsız vaziyette bulunan taşınmaz üçüncü katta bulunmakta ve 106,00 m² kullanım alanına sahip olup, sıvalı boyalı, pencereler pvc, iç kapılar ağaç doğrama, daire giriş kapısı çelik kapı, 3 oda, salon, hol, mutfak, sağında banyo ve tuvalet, ıslak zeminler yarım yapılmış kalebodur fayans, yer döşemeler marley, mermer tezgah üzeri mutfak dolabı bulunmakta olup, doğalgaz ısınma sistemine sahiptir. Taşınmaz çarşı merkezine yakın, Sakarya Caddesi üzerinde Aziziye Cami karşısında, Atatürk Bulvarı ve Yeni Camiye 300 metre, Kent meydanı ve tren garına 350 metre, Sakarya Çocuk ve Kadın Hastanesine 800 metre, şehrin en işlem caddesi olan Çark Caddesine 1200 metre mesafede olup, ulaşım imkanları iyi, her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır. Adapazarı kent merkezi 1/1000 ölçekli uygulama imar planında T1 Ticaret Alanında kalmakta olup, B-3 yapı hükümlerine tabidir.
Kıymeti : 105.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu takyidatındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/01/2017 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 15/02/2017 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Sakarya Adliyesi İcra Müdürlükleri Mezat Salonu Camili Adapazarı/Sakarya
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/174 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/11/2016


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR