TİRE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık incir bahçesi ilanı

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00449902
Şehir : İzmir
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 14.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
İcra Birimi
:
Tire İcra Dairesi
Dosya Numarası
:
2016/535 Esas
Muhammen Bedeli
:
66000 TL
İlk İhale Tarihi
:
05.12.2016 10:00
İkinci İhale Tarihi
:
03.01.2017 10:00
İhale Yeri
:
Tire Belediyesi Hizmet binası Bodrum kat Meclis ve Nikah salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TİRE
İCRA DAİRESİ
2016/535 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Tire İlçe, Dağdere Mahallesi, Sakaroğlan Mevkii, 154 ada 7 parselde kayıtlı incir bahçesi. Borçlu Derya KARATAŞ adına kayıtlı iken üzerindeki haciz ile birlikte devrolmuş olup, Mustafa oğlu Kenan ACAR adına tam paylı olarak tescillidir. Mevcut durumu ile dikili tarım arazisidir. Taşınmazın içerisinde muhtelif yaşlarda bakımsız, orta verimlilikte , düzensiz dikili incir ağaçları vardır. Taşınmaz doğudan batı yönünde %30-35 eğimlidir. Taşınmaz batısında Somak-Dağdere asfaltına cephelidir ve kadastro yolu vardır. Konum olarak mahalle yerleşim alanının doğusunda , yakın mesafededir.Coğrafi olarak arazi çok engebeli , dalgalı yapıdadır. Asfalta cepheli yolunun olması avantajlı bir durumdur. Kendi arazi suyu yoktur. Arazi ancak dikili ziraat yapılır konumdadır. Bölgenin özelliği gereği ceviz, incir ve zeytin gibi yöreye özgün ağaç türleri doğal ortamında yetişmektedir.Satış kabiliyeti vardır.
Adresi :
Yüzölçümü : 16.585,55 m²
Arsa Payı :
İmar Durumu :
Kıymeti : 66.342,20 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 05/12/2016 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 03/01/2017 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Tire Belediyesi Hizmet binası Bodrum kat Meclis ve Nikah salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, % 18 KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/535 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR