KONYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık hisse paylı arazi

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00496260
Şehir : Konya / Karatay
Yayınlandığı Gazeteler

ANADOLU MANŞET 28.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2015/9238 ESAS
Muhammen Bedeli
:
181493 TL
İlk İhale Tarihi
:
18.01.2017 15:45
İkinci İhale Tarihi
:
15.02.2017 15:45
İhale Yeri
:
Akabe Mah. Cemil Çiçek Cad. Yeni Adalet Sarayı A Blok Zemin Katta Mezat Salonu Karatay/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 6. İCRA DAİRESİ
2015/9238 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Karatay İlçe, 194 Parsel No, İsmil Köyü Köyü, Dava konusu Karatay İlçesi İsmil Mahallesi, Kekrekaşı mevkiinde bulunan 194 nolu parselin mahallinde yapılan keşfinde taşınmazın ekili olmadığı, hiçbir tarımsal yapı ve dikili meyve ağacının bulunmadığı, toplulaştırma çalışmaları sonucu içerisinden yol açılmış görülmüştür. Taşınmazın eğiminin % 2-4 (hafif eğim) olduğu, toprak profili orta derin (70-90 cm), toprak bünyesi bitki yetiştiriciliğine uygun killi tınlı, kum, killi tın bünyeli olup, drenaj, tuzluluk, alkalilik, geçirgenlik ve taşlılık problemi bulunmamaktadır. Taşınmaza komşu taşınmazlar üzerinde derin kuyudan sulanan taşınmazlar olmakla birlikte taşınmaz mevcut durumu itibari ile devlet eliyle sulanabilen sahalar içerisinde kalmamakta ve üzerinde derin kuyu da bulunmaması nedeniyle kuru tarım arazisidir. Tarım arazisi mahallin mikro klimasının el verdiği bitkisel üretime elverişlidir. Makineli tarıma elverişli olup, bölge ortalamasında ürün alınabileceği tespit edilmiştir. Taşınmaz üzerinde yapılan incelemede toprak karakteri ve derinliğinin taşınmazın hemen hemen her tarafında aynı olduğu görülmüştür. Komşu taşınmazlarla gerek toprak yapısı ve gerekse tarımsal üretim şekli bakımından benzer özellikler göstermekte ve yaygın olarak Buğday-Arpa münavebesi uygulanmaktadır.
Taşınmazın Konya Adana Yolunun solunda yer almakta olup, ürün alım merkezine(Konya Şeker Fabrikasına ait Alım Merkezi,) ve yerleşim birimlerine yakın olması taşınmazlara olan talebi artırmakta ve aynı verim kabiliyetine sahip taşınmazlara göre değerini olumlu olarak etkilemektedir. Taşınmazda borçlunun satışa konu payı 231/800"dür. Ayrıntılı bilgi dosyasındadır.
Adresi : İsmil Mah. Kekrekaşı Mevkii 194 parsel Karatay/Konya
Yüzölçümü : 193.400 m2 Hissesi : 231/800
İmar Durumu :1/100000"lik çevre düzeni planında tarım arazisi ve sulama alanı, ayrıntılı bilgi dosyasındadır.
Kıymeti : 181.493,32 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 3083 sayılı yasanın 13. maddesi gereği kısıtlı şerhi vardır. Bununla birlikte alıcıya intikal edecek
1. Satış Günü : 18/01/2017 günü 15:45 - 15:50 arası
2. Satış Günü : 15/02/2017 günü 15:45 - 15:50 arası
Satış Yeri : Akabe Mah. Cemil Çiçek Cad. Yeni Adalet Sarayı A Blok Zemin Katta Mezat Salonu Karatay/KONYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/9238 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/11/2016


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR