Yazdır

AKÇAKOCA SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

İcradan satılık fındık bahçesi

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00448698
Şehir : Düzce / Akçakoca
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MESAJ 14.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2016/2 SATIŞ
Muhammen Bedeli : 220000 TL
İlk İhale Tarihi : 05.12.2016 10:00
İhale Yeri : Akçakoca Adliyesi Yazı İşleri Müdürlüğü Odası
İcra Birimi : AKÇAKOCA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
İkinci İhale Tarihi : 30.12.2016 10:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

AKÇAKOCA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2016/2 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Düzce İl, Akçakoca İlçe,Tahirli Köyü Parsel No 293 de tapuya kayıtlı .toplam yüz ölçümü
11.000,00 m2. Taşınmaz tapu müdürlüğü kayıtlarında fındık bahçesi ve ahşap ev niteliğinde kayıtlı isede mahallinde yapılan incelemede zeminde ahşap evin bulunmadığı bitki örtüsü bakımından 40-50 yaşında karışık çeşitli fındık ağaçları ile tesis edilmiş kapama fındık bahçesi niteliğinde olduğu her türlü bakımlarının yapılmış olduğu gözlemlendi. Taşınmaz belediye imar planı dışında ilçe merkezine yaklaşık 6-7 km mesafede ve köy yerleşim merkezine yakın konumdadır. Taşınmaz güney ve kısmen kuzey batı bakılı ortalama %5-10 değişen meyildedir taşınmazın konumu yöredeki fındık bahçesi piyasası ve taşınmazın diğer objektif unsurlar dikkate alındığında keşif tarihi itibarı ile m2 değerinin 20,00 TL edebileceği bilirkişi heyetince tespit edilmiştir.
Adresi : Akçakoca İlçesi Tahirli Köyü
Yüzölçümü : 11.000,00 m2
Arsa Payı : Tamamı
İmar Durumu : Belediye İmar Planı Dışında (Fındık Bahçesi)
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 05/12/2016 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 30/12/2016 günü 10:00 -10:05 arası
Satış Yeri : Akçakoca Adliyesi Yazı İşleri Müdürlüğü Odası
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi. KDV. 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıpdaha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılarve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR