KAYSERİ 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00453363
Şehir : Kayseri
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 17.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/121 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
130000 TL
İlk İhale Tarihi
:
28.11.2016 09:30
İkinci İhale Tarihi
:
26.12.2016 09:30
İhale Yeri
:
Kocasinan Belediye Mezat Salonu İstasyon Mah. Ziya Sk. No:6 Kat:2 Kayseri

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KAYSERİ

5. İCRA DAİRESİ

2016/121 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Kayseri ili, Melikgazi ilçe, Tontar mah. 860 ada, 700 parsel, 850,00m² yüzölçümlü, ana taşınmaz nitelik bahçeli kargir apartman olan taşınmazda bulunan zemin kat, 2 bağımsız bölüm nolu, 1/9 arsa paylı, mesken vasıflı taşınmaz. Tapu kaydında eklenti bilgileri kısmında 2 nolu kömürlüğünün olduğu belirtilmiştir. Taşınmaz Kayseri Cumhuriyet Meydanına 1,5 km mesafede bulunmaktadır. Ana taşınmaz bodrum+zemin+2 normal katlı, betonarme karkas taşıyıcı sistemli, zemin ve normal katları mesken olarak düzenlenmiş, her katında 3'er dairenin bulunduğu, ahşap oturtma çatılı, kaloriferle ısıtılan bir binadır. Satışa konu 2 bağımsız bölüm nolu mesken ise, yaklaşık 136m² inşaat alanlıdır. Daire içerisine çelik kapı ile girilmekte, 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, wc ve balkon mahallerinden oluşmaktadır. Normal mekan zeminleri laminat kaplamalıdır. Antre ve ıslak mekan zeminleri fayans kaplamalıdır. Normal mekan duvarları ince sıva üzeri boyalıdır. Wc ve banyo duvarları kısmen fayans kaplıdır. Mesken kapıları ahşap pres kapı, pencereleri ise pvc ve ahşap doğramalıdır. Taşınmaz belediye, kamu ve özel sektör hizmetlerinden (kent içi toplu taşıma, belediye temizlik ve çöp toplama, kanalizasyon, sağlık ve eğitim) ve kentsel kamu hizmetlerinden yararlanabilir durumdadır.

Adres:Battalgazi mah. Günay sk. Uhut apt. no:4/2 Melikgazi/Kayseri

İmar durumu : Taşınmazın arsası, Melikgazi Belediyesi İmar Planı içerisinde, her türlü belediye alt ve üst yapı imkanlarından yararlanır durumda, düz topografyalı, 1/1000 ölçekli uygulama imar planı gereği ayrık nizam 3 katlı konut alanındadır.

Kıymeti: 130.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler:Tapu kaydındaki gibidir/dosyasında. Eklenti bilgilerinde ek 2 nolu köm. Kömürlük bulunmaktadır.

1. Satış Günü : 28/11/2016 günü 09:30 - 09:35 arası

2. Satış Günü : 26/12/2016 günü 09:30 - 09:35 arası

Satış Yeri : Kocasinan Belediye Mezat Salonu İstasyon Mah. Ziya Sk. No:6 Kat:2 Kayseri

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/121 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR