Yazdır

KONYA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00447094
Şehir : Konya / Selçuklu
Yayınlandığı Gazeteler

ANADOLU''DA BUGÜN 13.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 120000 TL
İlk İhale Tarihi : 23.11.2016 14:00
Dosya Numarası : 2015/10074 ESAS
İhale Yeri : Yeni Adalet Sarayı A Blok Zemin Katta Bulunan Mezat Salonu/KONYA
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
KONYA 8. İCRA DAİRESİ
2015/10074 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Konya İli, Selçuklu İlçesi, Dumlupınar Mah., 13477 Ada, 3 Parsel, 189 Cilt, 19124 sayfada kayıtlı, 1/96 Arsa paylı, 3.910,00 m2 yüzölçümlü, Kargir Apartman vasıflı ana taşınmaz üzerinde kurulu bulunan, C Blok, 7. Kat, 24 Bağımsız Bölüm Nolu Mesken. Dairenin yaklaşık brüt alanı 125,00 m2, net alanı ise 105,00 m2 dir. Dairenin giriş kapısı ahşap olup 3 oda, 1 salon, antre, mutfak, banyo ve lavabodan müteşekkildir. Salon ve odaların tabanı tahta kaplı, iç kapılar ahşap ve boyalı, pencereler yağlı boyalı ahşap ve çift camlıdır. Salon, odalar, Antre ve mutfağın duvarları sıva üstü plastik boyalıdır. Antre, mutfak ve lavabonun tabanı karo mozaik kaplama, mutfak, wc ve lavabonun duvarları tavana kadar fayans kaplı, mutfakta mutfak dolapları ve mermer tezgah bulunmakta, antrede vestiyer bulunmakta, güneydoğu ve kuzeybatı cepheli olup ısınma sistemi doğal gazlı merkezi sistem olup kalorifer petekleri demir dökümdür. 3 adet küçük balkon mevcut olup 2 tanesi kapalıdır. Bina yaklaşık 30 yıllık olup, iki adet bloktan oluşmaktadır. Her blokta iki adet giriş bulunmaktadır. Dairenin bulunduğu bloğun her katında 3 adet olmak üzere toplam 48 adet daire bulunmaktadır. Dairenin bulunduğu 3. Blok C giriş kapısı ferforje doğrama rüzgarlık kapısı alüminyum doğrama, giriş kısmının tabanı ve merdiven kovasının 1 metrelik kısmı mermer kaplama, merdiven sahanlığının duvarları ise sıva üzeri plastik boyalıdır. Binanın dış cephesi mantolanmalı sıva üstü boyalıdır. Ana gayrimenkulün çevre düzenlemesi ve ağaçlandırma işlemi tamamlanmıştır. Binanın etrafı karo mozayık ile kaplanmış etrafı ise beton bahçe duvarı çevrilmiştir.
Adresi : Konya İli, Selçuklu İlçesi, Malazgirt Mahallesi, Burakbey Sokağa Cepheli, Gönül Sitesi, 3. Blok, C Girişi, No: 1/24 Selçuklu/KONYA
Yüzölçümü : 3.910,00 m2
Arsa Payı : 1/96
İmar Durumu : Taşınmaz 8 kat ayrık nizam mesken sahasına isabet etmekte olup, aytıntısı dosyadan görülebilir.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında görülebilir.
1. Satış Günü : 23/11/2016 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 28/12/2016 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Yeni Adalet Sarayı A Blok Zemin Katta Bulunan Mezat Salonu/KONYA
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/10074 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/10/2016


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR