Yazdır

KONYA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00446664
Şehir : Konya / Karatay
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA''NIN SESİ 12.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 100000 TL
İlk İhale Tarihi : 18.11.2016 14:30
Dosya Numarası : 2016/6827 ESAS
İhale Yeri : KONYA ADALET SARAYI A BLOK ZEMİN KAT MEZAT SALONU- AKABE MAH. CEMİL ÇİCEK CD. KARATAY/KONYA
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
KONYA 7. İCRA DAİRESİ
2016/6827 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri: Konya İli, Selçuklu İlçesi, Sille mah. Kerpiç Ağılı mevki 13673 Ada , 7816 Parsel sayılı ana niteliği kargir Apartman olan taşınmazın Kat mülkiyetine geçişte ki , Mesken niteliğinde 2.kat 10 nolu Bağımsız Bölümüdür.Taşınmaz yaklaşık kuzeydoğu ve güneydoğu olmak üzere iki cepheli, bodrum+zemin+2katlı binanın, zemin+ 2.katında olup 2 oda, 1 salon, mutfak, wc, lavabo, banyo,antre ve 1 balkondan oluşmaktatır. Normalde 3 balkonu varken mutfak balkonu mutfağa, salon balkonuda salona dahil olmuştur. Binanın dış cephesi harç sıvalıdır. daire giriş kapısı kırmızı renkli çelik kapı , iç kapılar ahşap doğrama, pencereler ise pvc kaplamadır. Isınma sistemi doğalgaz kombili bireysel sistem olup petekleri alüminyumdur. Asansörü olmayan bir dairedir. Dairenin brüt inşaat alanı 96 m2.,net kullanım alanı 85,00m2.dir. Taşınmazın bulunduğu bina kuzey cephesinden Şehitlik Cd.sine, doğu cephesinden Söğütdibi sokağa, batı cephesinden komşu binalara, güney cephesinden ise parka cephelidir. Konya şehirlerarası otobüs terminaline 3600 mt. Konya Büyükşehir belediyesine 6800mt. Tren garına 8200mt. Ve Konya valiliğine de 8100mt. mesafededir.
Adresi: Dumlupınar mah.Şehitlik cd. No:60/10 SELÇUKLU/KONYA
Yüzölçümü: Ana taşınmaz 1.001,00m2. Miktarında, arsa payı oranına göre satışa çıkartılan taşınmaza düşen arsa miktarı. 83,42m2.dir.
Arsa Payı: 1/12
İmar Durumu: İmar Planında 3 kat ayrık mesken sahasına isabet etmektedir. Taşınmaz üzerindeki yapının 1985 yılı 12/9 ruhsat numarasıyla ruhsatlı olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti: 100.000,00 TL
KDV Oranı: %1
Kaydındaki Şerhler:
1. Satış Günü: 18/11/2016 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü: 16/12/2016 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri: KONYA ADALET SARAYI A BLOK ZEMİN KAT MEZAT SALONU- AKABE MAH. CEMİL ÇİCEK CD. KARATAY/KONYA ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/6827 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR