KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00370089
Şehir : Kayseri
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 24.06.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/60 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
80000 TL
İlk İhale Tarihi
:
08.08.2016 10:00
İkinci İhale Tarihi
:
02.09.2016 10:00
İhale Yeri
:
KOCASİNAN BELEDİYESİ MEZAT SALONU - İstasyon Mah. Ziya Sk. No. 6 Kocasinan/KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ
3. İCRA DAİRESİ
2016/60 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İl, Melikgazi İlçe, 8199 Ada No, 6 Parsel No, Altınoluk Mahallesinde , Zemin Kat 1 nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz tek katlı yığma kargir bir yapıdır.Yapı olarak parselin içinde 4 adet bağımsız bölümden oluşmakta olup satış konusu 1 nolu bağımsız bölüm kuzey - batı cephelidir. Mutfak ve salon bir olup , 1 yatak odası , tuvalet , banyo , ve holden oluşmakta olup yapı alanı 50m2 ve kendine ait arsası ise 317,30m2'dir.Yapının pervazları ile birlikte kapıları takılmamıştır. Pencereler pvc ısıcamlı , Çatısı şıngıl çatı olup yalıtımı yapılmamıştır. Duvarlar biriketten örülmüş ,alçı atılmıştır. Zeminleri temel beton halindedir.Mutfak dolapları takılmamış , banyo malzemeleri yoktur.Elektirk ve Su tesisatı çekilmiştir. Terasın üstü kapatılmamış , arsanın etrafı tel çit ile çevrilmemiştir.Dış cephesi mantolama üzeri silikon esaslı dış cephe boyası ile boyanmıştır.Yapının ısınma sistemi yoktur.Yapının etrafında kendine benzer tek katlı bağ ve sayfiye alanı olarak kullanılan ve ayrıca hobi bahçesi maksatlı kullanılan yapılar bulunmaktadır.
Adresi : Altınoluk Mah.1064 . Sk. No.1 Melikgazi / KAYSERİ
Yüzölçümü : 1.269,22 m2
Arsa Payı : 1/4
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 80.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 08/08/2016 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 02/09/2016 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : KOCASİNAN BELEDİYESİ MEZAT SALONU - İstasyon Mah. Ziya Sk. No. 6 Kocasinan/KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/60 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/06/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR