Yazdır

BERGAMA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bergamada tarla

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00496815
Şehir : İzmir
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 01.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2016/416 Talimat
Muhammen Bedeli : 73743 TL
İcra Birimi : Bergama İcra Dairesi
İhale Yeri : Bergama Adliyesi Alt Zemin Kat Koridor
İlk İhale Tarihi : 03.02.2017 10:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C. BERGAMA İCRA DAİRESİ
2016/416 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: İzmir İl, Bergama İlçe, 125 Ada No, 52 Parsel No, Kıranlı/ Yılanlıtaş Mahalle/Mevkii, Kıranlı Mahallesi yerleşim alanına 4000 Metre mesafede olup,killi kumlu toprak yapısına sahip olduğu, her ne kadar tarla geçiyor ise de zeminde otlakiye olarak kullanıldığı, bazıalanlarında 20 yaşında seyrek olarak dikilmiş fıstık çamı ağaçlarının bulunduğu, yer yer kayalıkların bulunduğu ayrıca bir adet ahır olarak kullanılan hayvan barınağının bulunduğu % 5 meyilli birkonuma sahip olduğu, susuz şartlarda tarımyapıldığı tesbit edilmiştir.
Yüzölçümü: 24.581,68 m2
Arsa Payı:
TAM Kıymeti: 73.743,00 TL
KDV Oranı: %18
Kaydındaki Şerhler: 16.11.2016 tarihindeki gibidir.
1. Satış Günü: 03/02/2017 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü: 28/02/2017 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri: BERGAMA ADLİYESİ ZEMİN KAT İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ BERGAMA İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti (İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir. ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/416 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2016
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR