Yazdır

BODRUM SULH HUKUK MAHKEMESİ

İcradan satılık avlulu kargir ev

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00622256
Şehir : Muğla / Bodrum
Semt-Mahalle : KUMBAHÇE MAH. / BODRUM
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 18.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 4250000 TL
İlk İhale Tarihi : 27.07.2017 13:00
İkinci İhale Tarihi : 24.08.2017 13:00
Dosya Numarası : 2016/19 SATIŞ
İhale Yeri : Bodrum Sulh Hukuk Mah. Satış Memurluğu 1.Kat 74 nolu oda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
BODRUM
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2016/19 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLÂNI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Muğla ili, Bodrum ilçesi, Kumbahçe Mah. 756 Ada, 14 Parsel sayılı "Avlulu Kargir Ev" niteliğindeki taşınmaz.
Önemli Özellikleri : Satışa konu taşınmaz, "Hey Yavrum Hey Restaurant" isimli Bodrum Barlar sokağı olarak bilinen Cumhuriyet Caddesi,Adliye Sokağın denize açılan ve geniş meydanda bulunmaktadır. Taşınmazın ön cephesi denize sıfır konumda yer almaktadır. Zemin katta bulanan bölüm restaurant olarak işletilmektedir. Taşınmaza sonradan ilaeve edilen yaklaşık 15 m² alanlı etrafı PWC kasa kaplı bar bölümünün bulunduğu, parsel içerisinde kalan kısımda ise mutfak, müşteri ağırlama salonu ve wc bulunmaktadır. Taşınmazın yan dış cephesi taş, iç cephe duvarları ve tavanı ahşap lambri ile dekoratif olarak kaplanmıştır. Taşınmaz belediyenin tüm altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Cumhuriyet Cad. Adliye Sokak Hey Yavrum Hey Restaurant Bodrum/Muğla
İmar Durumu : Sit Karakteri:III.Derece Arkeolojik ve Kentsel Sit, Bölgesi:Zemin kat ticaret, üst kat konut alanı, Yapılaşma Koşulları:TAKS:%60, KAKS:%200. İfraz edilmesi halide minimum parsel büyüklüğü 200 m², Yol cephesi 8 metredir.
Yüzölçümü : 88,64 m²
Kıymeti : 4.250.000,00 TL
KDV Oranı : %18 (taşınmazın fiiliyatta restaurant olarak kullanılması nedeniye)
Kaydındaki Şerhler : Eski Eserdir.30/09/1976-1084
1. Satış Günü : 27/07/2017 günü 13:00 - 13:05 arası
2. Satış Günü : 24/08/2017 günü 13:00 - 13:05 arası
Satış Yeri : Bodrum Sulh Hukuk Mah. Satış Memurluğu 1.Kat 74 nolu oda
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflâs Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartnâme, ilân tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnâmeyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/19 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/06/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR