TRABZON 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

İcradan satılık arsa

Kurumun Aktif İlanları // Kurumun Arşiv İlanları // Kurumun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00499125
Şehir : Trabzon / Yomra
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ 05.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/9 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
227257 TL
İlk İhale Tarihi
:
24.01.2017 10:30
HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TRABZON 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2016/9 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Taşınmaz tapu kaydında fındık bahçesidir. Taşınmaz içerisinde sayısı belli olmayan fındık ağaçları mevcuttur. Arazi eğitim %10-15 dir. Toprak yapısı kumlu,tınlı, orta derinlikte, organik maddece zengin, tuzluluk, alkalilik ve drenaj sorunu yoktur. fındık tarımı için uygundur. Arsin merkeze 3-4 km dir. Fındık alım yerlerine ürün naklinde sorun yoktur. Alt yapı hizmetlerinden yararlanabilecek durumdadır.
Adresi : Trabzon,Arsin, 204 Ada, 5 Parsel, Yeni Mah/Molla Veisoğlu Mahalle/Mevkii,
Yüzölçümü : 3.588,47 m2
Arsa Payı : Dosyasındadır. İmar Durumu : Dosyasındadır Kıymeti : 227.257,80 TL
KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Yok
1. Satış Günü : 24/01/2017 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 28/02/2017 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Trabzon Adliyesi Mezat Salonu -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İş bu ilanın tebliğ edilemediği ilgililer yönünden İİK 127. Maddesi gereği gazetede ve elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/9 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2016İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR