AKÇAABAT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00498164
Şehir : Trabzon
Yayınlandığı Gazeteler

TAKA 02.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/64 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
92250 TL
İlk İhale Tarihi
:
24.01.2017 14:30

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.AKÇAABATİCRA DAİRESİ
2016/64 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Trabzon İl, Akçaabat İlçe, 564 Parsel No, Korucu/Çamlık Mahalle/Mevkii, Taşınmaz tarla vasfında olup eğimi %40-45 arasında değişmektedir, fiili durumu verim çağında fındık olduğu tespit edilmiştir. Toprak yapısı itibari ile kumlu-tınlı yapıda,orta derinlikte, organik maddece zengin olup tuzluluk, alkalilik ve drenaj sorunu yoktur. Bölgenin iklimi ılıman olup coğrafi yapısı, iklim özellikleri, arazinin toprak yapısı, su tutma kapasitesi ve etkili toprak derinliği göz önüne alındığında fındık tarımı için uygun özellik taşıdığı görülmüştür. Taşınmaz üzerinde her türlü bakım, gübreleme ve zirai mücadele işlemleri yapılmaktadır., Kapitalizasyon faiz oranının %3 olarak tespit edilmiş ve kullanılmıştır. Ürün fiyatlarının tespitinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İl Müdürlüğü istatistiklerinden yararlanılmış, taşınmaz üzerindeki ürün miktarları ile m2 değerinin 2015 yılı fiyatı 9,00 TL, dekara ortalama verim 120 kg, ürünün kuru fındık, 1m2 fındık arazinin değerinin 25.00 TL olup taşınmaza bilirkişilerce 92.250,00 TL kıymet taktir edilmiştir.
Adresi : Korucu Mah. Çamlık Mevkii Akçaabat/ Trabzon
Yüzölçümü : 3.690,00 m2
Arsa Payı : ---
İmar Durumu : Akçaabat Belediye Başkanlığının 744 sayılı yazısı ile taşınmazın belediye sınırları içinde, imar planı dışında kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 92.250,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Taşınmaz Alıcısı Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazıldığı gibidir.
1. Satış Günü : 24/01/2017 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 23/02/2017 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : İNÖNÜ CADDESİ. DÜRBİNAR MAH. PULATHANE İŞ MERKEZİ KAT 3 İÇ KAPI NO: 319 DEPO ÖNÜ AKÇAABAT - TRABZON
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/64 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR