Yazdır

İSKENDERUN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00493334
Şehir : Hatay / İskenderun
Yayınlandığı Gazeteler

ESİN 28.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 31.01.2017 11:00
Muhammen Bedeli : 35355 TL
Dosya Numarası : 2016/33485 ESAS
İhale Yeri : İskenderun Adlilyesi Zemin Kat İcra Satış Odası
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
İSKENDERUN İCRA DAİRESİ
2016/33485 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay İl, İskenderun İlçe, 1672 Ada No, 11 Parsel No, Yıldırımtepe Mahalle/Mevkii, Taşınmaz 477,22 M2'lik parsel üzerine yapılmış, 56/447 hisseli, kargir ev ve arsası vasfında, Güney yol cephesinde tek katlı , arka cephede 3 katlı binanın bulunduğu yer olup; Yıldırımtepe mah. 343. sok. No.95 adresinde bulunmaktadır. Parsel üzerinde zemin katta fırın işyeri ve 1 daire bulunmaktadır. Fırının altında 2 oda, 1 salon, mutfak ve banyo WC'den oluşan daire bulunmaktadır.
Zemin kat fırın:1 adet un deposu, 1 adet odun deposu, 1 odada mayalar bulunmakta olup, ayrıca odun fırını bulunmaktadır. 1 salon,mutfak, banyo ve WC'den ibarettir. 125 m2 büyüklüğündedir. Fırında yerler ve duvarlar seramik kaplıdır. WC'de alaturka tuvalet ve lavabo bulunmaktadır.
Fırının yanındaki arka yola bakan 2. kat daire: 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo ve WC'den ibarettir. 120 m2 büyüklüğündedir. Önünde geniş bir balkonu bulunmaktadır. Dairede yerler karo kaplı , duvarlar sıvalı, plastik boyalıdır. Mutfakta tezgah üzeri seramik kaplıdır. Tezgah altı ve üstü dolapları bulunmaktadır. Banyoda duş bulunmaktadır. Yer ve duvarlar seramik kaplıdır. WC'de alaturka tuvalet ve lavabo bulunmaktadır.
Fırının yanında yol cephesinde zemin kat daire: 2 oda, 1 salon, mutfak,banyo ve WC'den ibarettir. 70 m2 büyüklüğündedir.dairede yerler karo kaplı duvarlar sıvalı,plastik boyalıdır. Mutfakta tezgah üzeri seramikkaplıdır.Tezgah altı ve üstü dolapları bulunmaktadır. Banyoda duş bulunmaktadır. Yer ve duvarlar seramik kaplıdır. WC'de alaturka tuvalet ve lavabo bulunmaktadır.
Fırının altında bodrum kat daire: 2 oda 1 salon,mutfak, banyo ve WC'den ibarettir.100 m2 büyüklüğündedir. Dairede yerler karo kaplı, duvarlar sıvalı ve plastik boyalıdır. Mutfakta tezgah üzeri seramik kaplı, tezgah altı ve üstü dolapları bulunmaktadır. Banyoda duş bulunmaktadır. Yer ve duvarlar seramik kaplıdır. WC'de alaturka tuvalet ve lavabo bulunmaktadır.
Fırının yanındaki arka yola bakan 1. kat daire: 2 oda, 1 salon, mutfak, banyo ve WC'den ibarettir. 100 m2 büyüklüğündedir. Önünde balkonu bulunmaktadır. Dairede yerler karo kaplı , duvarlar sıvalı,plastik boyalıdır.Mutfakta tezgah üzeri seramik kaplıdır.Tezgah altı ve üstü dolapları bulunmaktadır. Banyoda duş bulunmaktadır.Yer ve duvarlar seramik kaplıdır. WC'de alaturka tuvalet ve lavabo bulunmaktadır.
Fırının yanındaki arka yola bakan zemin kat daire: 2 oda,1 salon,mutfak,banyo ve WC'den ibarettir.80 m2 büyüklüğündedir.dairede yerler karo kaplı, duvarlar sıvalı ve plastik boyalıdır. Mutfakta tezgah üzeri seramik kaplıdır.Tezgah altı ve üstü dolapları bulunmaktadır.Banyoda duş bulunmaktadır.
Parselin, fırının ve diğer dairelerin toplam olarak değeri :282.213,00TL olup, borçlunun 56/447 hissesine isabet eden miktar:35.355,54 TL bedelle açık artırma suretiyle satılıktır. (Taşınmaz üzerinde T.Halk Bankası A.Ş. lehine 1.dereceden 40.000,00 TL, 2.dereceden 300.000,00 TL'lik ipotek kaydı vardır)
Adresi : Yıldırımtepe Mah. 343 Sk. No:95 İskenderun / HATAY
Yüzölçümü : 477,22 m2
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 35.355,54 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : T. Halk Bankası A.Ş. lehine 1. dereceden 40.000,00 TL 2. dereceden 300.000,00 TL'lik ipotek kaydı
1. Satış Günü : 31/01/2017 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 27/02/2017 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : İskenderun Adlilyesi Zemin Kat İcra Satış Odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/33485 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR