Yazdır

KINIK İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00451816
Şehir : İzmir
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 17.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İcra Birimi : KINIK İCRA DAİRESİ
İlk İhale Tarihi : 15.12.2016 10:30
İkinci İhale Tarihi : 30.01.2017 10:30
Dosya Numarası : 2015/255
Muhammen Bedeli : 638000 TL
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

KINIK İCRA DAİRESİ

2015/255 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : İzmir İl, , Kınık İlçe, Mahalle Osmaniye , 657 Ada No, 2 Parsel No, Sözkonusu tarla mutlak sulu tarım yapılan tarım arazilerinden olup eğimsiz kumlu killi toprak yapısına sahiptir. orman mera yaylak kışlak harman yeri gibi özelliklere sahip arzilerle herhangi bir ilgisi yoktu
Adresi :
Yüzölçümü : 53.232 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı imarı yoktur
Kıymeti : 638.784,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : tapudaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/12/2016 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 30/01/2017 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Kınık hükümet konağı önü - KINIK - İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/255 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/10/2016

(İc.İf.K.126)
İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
Adlarına tebligat yapılamayan-gönderilmeyen ilgililere gazete ilanı tebligat yerine geçerlidir.
Yönetmelik Örnek NO: 27

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR