Yazdır

BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 29680 m2 zeytinlik

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00452937
Şehir : Balıkesir / Burhaniye
Yayınlandığı Gazeteler

KÖRFEZ DEMOKRAT 18.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 01.12.2016 11:20
İkinci İhale Tarihi : 26.12.2016 11:20
Muhammen Bedeli : 178080 TL
Dosya Numarası : 2014/619 talimat
İhale Yeri : Burhaniye Belediye Başkanlığı Mezat Salonu - Arşiv Birimi Yanı BURHANİYE / BALIKESİR
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

BURHANİYE

İCRA DAİRESİ

2014/619 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Balıkesir ili, Burhaniye ilçesi, Taylıeli mahallesi, Kuşca mevkii, 1594 parselde kayıtlı, 29.680,00 m² yüzölçümünde zeytinlik nitelikli taşınmaz. Taşınmaz köy yerleşim sınırına ortalama 600 metre, yerleşim merkezine ortalama 800 metre, ilçe merkezine ortalama 7 km mesafededir. Taşınmaza 500 metre mesafeli ham toprak yolla ulaşım mümkündür. Taşınmazın yolla bağlantılı olduğu alandan itibaren güney kısmına doğru %10-15 eğim bulunmaktadır. Taşınmazın bu kısmında verim döneminde yaşları 100 civarında düzenli olarak tesis edilmiş yağlık zeytin ağaçları bulunmaktadır. Tarımsal açıdan ağaçların zirai ve kültürel bakımları yapılmıştır. Toprak yapısı killi-tınlı ve orta düzeyde taşlı bir yapı göstermekte olup, toprak derinliği eğime bağlı olarak yer yer düşük ve orta derinliktedir. Taşınmazın güney sınırları tepe şeklinde olup, eğim yaklaşık %20 ile 40 arasında değişmektedir. Taşınmazın bu kısmında arazi yüzeyi dikenlik çalılık ve maki türü bitkiler ile kaplıdır. Bu kısımda toprak derinliği az olup, yer yer ana materyal olan metamorfizme (başkalaşım) sonucu oluşmuş ve sertleşmiş yapı malzemesi olarak ta kullanılan kil kayaları (Kayrak Taşı) görülmektedir. Taşınmaz bulunduğu konum olarak Edremit Körfezini panoramik olarak görmektedir. Denize mesafesi ortalama 2,5 km olup, E-87 Çanakkale-İzmir devlet karayoluna 2 km mesafededir. Taşınmazın bulunduğu mevkinin turistik özelliği bulunmaktadır. Borçlunun taşınmazdaki hissesi 3/4 olup, borçlunun hissesi satılacaktır.

İmar Durumu : 05/06/2015 tarihinde onaylanan Balıkesir-Çanakkale Planlama Bölgesi 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı sınırları içinde tarım ve orman alanı lejantında kalmakta olup, Çevre Düzeni Plan Hükümleri ile 3573 Sayılı Zeytinciliği Islahı ve Yabanilerin Aşılattırılması Hakkında Kanun ve 02/11/1985 tarih ve 18916 Sayılı R.G.de yayımlanan Plansız Alanlar İmar Yönetmeliğinin 6.Bölüm Hükümlerine tabidir.

Kıymeti : 178.080,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.

1. Satış Günü : 01/12/2016 günü 11:20 - 11:30 arası

2. Satış Günü : 26/12/2016 günü 11:20 - 11:30 arası

Satış Yeri : Burhaniye Belediye Başkanlığı Mezat Salonu - Arşiv Birimi Yanı

BURHANİYE / BALIKESİR

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/619 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR