Yazdır

İMAMOĞLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 250 m2 tarım arazisi

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00635558
Şehir : Adana / İmamoğlu
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / İMAMOĞLU
: 250
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 14.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 09.10.2017 10:00
Dosya Numarası : 2012/289 TLMT.
İkinci İhale Tarihi : 03.11.2017 10:00
İhale Yeri : İmamoğlu Hükümet Konağı Kamelya içi -İmamoğlu/ADANA
Muhammen Bedeli : 30960 TL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
İMAMOĞLU
İCRA DAİRESİ
2012/289 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İl, İmamoğlu İlçe, - Ada No, 6485 Parsel No, köyiçi Mahalle/Mevkii, imamoğlu Köyü, Bilirkişi Raporuna göre; Adnan menderes caddesine 150,00 m mesafede, aynı caddeden 3 nolu sokak yolu ile ulaşımı kolaylıkla sağlanmakatadır. Taşınmazın çevresinde 1,2 ve 3 katlı konut fonksiyonlu ayrık nizam olarak yapılmış yapıların bulunduğu görülmüştür.Düz tapoğrafyaya sahip,dikdörtgen şeklinde olup, İmar durum belgesine göre 7,00 m genişliğindeki yola cephesi vardır.Belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır.Ulaşım sorunu bulunmamaktadır.Yüzölçümü küçüktür.Ticari faaliyetlerin yoğun olduğu büyük alış-veriş merkezlerine takriben 150-200 m mesafadedir.Çevre ile bağlantısı oldukça kolaydır.Her türlü alt yapısı mevcuttur.Serbest piyasa rayiç bedellerine göre,parselin m2 birim ederi 110,00 TL., parsel üzerinde 1'er adet olmak üzere Mandalin,Hurma,Yeni Dünya, Greyfurt,Portakal,Şeftali,Ceviz,Ayva ve Dut ağaçları olmak üzere 9 adet ağaç vardır.Ağaçlar gelir amaçlı olmayıp, hobi amaçlı ve evsel ihtiyaçları karşılamak amacıyla dikildiği belirtilmiştir.
Adresi : Cumhuriyet Mahallesi İmamoğlu/ADANAYüzölçümü : 250 m2
İmar Durumu :Belediye imar planı içinde yer alıp, 2 katlı konut yapımına müsadelidir.
Kıymeti : 30.960,00 TL
KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı ve dosyasındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/10/2017 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 03/11/2017 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : İmamoğlu Hükümet Konağı Kamelya içi -İmamoğlu/ADANA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Yeteri kadar satış ilanının hazırlanarak ilgililere tebliğe çıkarılmasına, tebliğ edilmeyenlere İİK. 127 gereği gazete ilanı ve elektronik ilan ile tebliğ edilmiş sayılmasına, Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/289 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/07/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR