Yazdır

SERİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2478 m2 tarım arazisi

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00636858
Şehir : Antalya / Serik
Semt-Mahalle : ETLER MAH. / SERİK
: 2478
Yayınlandığı Gazeteler

AYYILDIZ TOROS 15.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 20430 TL
İlk İhale Tarihi : 28.08.2017 15:10
Dosya Numarası : 2016/663 TLMT.
İhale Yeri : Serik Belediyesi Zemin Kat Nikah Salonu - Orta Mah. Kızderesi Cad. No:25 SERİK / ANTALYA
İkinci İhale Tarihi : 25.09.2017 15:10

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
SERİK
1. İCRA DAİRESİ

2016/663 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Antalya İl, Serik İlçe, 178 Ada No, 1 Parsel No, etler mahallesi Mahalle/Mevkii, Aşağı hapıllar mevkii Köyü, Taşınmazın kadastro yolu vardır, ulaşımı kolaydır. Yörede kapalı sistem DSİ sulama sistemi mevcut olup, sulaması kolaydır. Killi toprak yapısındadır. Derin toprak işleme kapasitesinde olup, su tutma kapasitesi zayıftır, süzek yapıdadır. dalgalı ve batıya doğru azalan %10 eğimli topoğrafik yapıdadır. Bu özellikleri ile sulu tarım uygulanan 3. sınıf mutlak tarım arazilerindendir. Deniz seviyesinden 192 metre yüksekliktedir. Taban suyu ve tuzluluk problemi yoktur. Sel baskını tehlikesi yoktur. Eğimli yapısından dolayı erozyon tehlikesi vardır. Civar parsellerde Mezarlık, Okul, Camii bulunmaktadır. Ev önü bahçe ve sera arazileri vardır. Aşağı haplılar yerleşim biriminde olup, etler mahallesi yerleşiminin 4 km kuzey doğusunda yer almaktadır. D-400 karayoluna 14 km, Serik yerleşim birimine 16 km mesafede yer alır. Buğday+Saman+ 2. ürün susam, tek sezon patlıcan, Biber gibi açıkta sebze üretimi yapılabilir. Parsel içerisinde arazi değerine tesir eden her hangi bir yapı yoktur. Münferit olarak 4 adet 20 yaşında ağaç bulunmaktadır

.Adresi: Etler MahallesiSerik / ANTALYA

Yüzölçümü: 2.478,93 m2
Arsa Payı: TAM

İmar Durumu: Yok , İnşaat tarzı Beleyi sınırları içerisinde olup, imar planı dışında kalmaktadır.

Kıymeti: 20.430,00 TL

KDV Oranı: %18

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü: 28/08/2017 günü 15:10 - 15:20 arası

2. Satış Günü: 25/09/2017 günü 15:10 - 15:20 arası

Satış Yeri: Serik Belediyesi Zemin Kat Nikah Salonu - Orta Mah. Kızderesi Cad. No:25 SERİK / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/663 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/07/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR