MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2 katlı ev

Kurum Hakkında

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00495730
Şehir : Antalya / Manavgat
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 28.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2015/623 ESAS
Muhammen Bedeli
:
120435 TL
İlk İhale Tarihi
:
24.01.2017 10:00
İkinci İhale Tarihi
:
24.02.2017 10:00
İhale Yeri
:
MANAVGAT ADLİYESİ SATIŞ SALONU MANAVGAT/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ

2015/623 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri : Antalya İl, Manavgat İlçe, 256 Ada No, 3 Parsel No, SEKİ Mahallesi, Taşınmaz Manavgat İlçe merkezinin yaklaşık olarak 12 km kuzey batısında, D400 karayolu Evrenseki kavşağından itibaren 5 km kuzeyde, Seki Mahallesi yerleşim alanı içinde kalmaktadır. Seki mahallesinin yerleşim alanı genel olarak kuzeyden güneye %7-8 civarında meyillidir. 256 adanın da zemini Güneye doğru (% 5 civarında) ayni topografik yapıya sahiptir. Bu itibarla bu mahalledeki binaların güney istikametinde denize kadar çok geniş bir görüş ufku vardır. Esasen bu mahallenin karakteristik özelliği de doğu-batı-güney istikametinde (özellikle güney) oldukça geniş bir görüş hakimiyeti bulunmasıdır. Taşınmaz civarında bazı parsellerde yabancı uyruklu kişilere yönelik, villaların bulunduğu görülmektedir. Mahalle içinde yolların parke taş döşendiği ve su, elektrik ve kanalizasyon gibi alt yapı tesislerinin ikmal edilmiştir. parsel üzerinde kargir eski ev ve eklentileri mevcuttur. Parsel üzerinde oturma alanı 50.00 m2 olan eski ev ile, eve ilave yapılar oluşmuştur. Kargir eski ev 2 katlı, altı ahır-depo, üstü konut şeklindedir. İlave kısımlar ise yığma-betonarme karkas şeklinde olup tüm inşai alan toplamı 175.00 m2 dir. Evin elektrik suyu mevcuttur. Evin çevresinde 10-15 yaşlarında 4 dut, 2 narenciye, 1 yenidünya, 1 incir, 1 erik olmak üzere toplam 9 adet ağaç mevcuttur.

Yüzölçümü : 337,50 m2

İmar Durumu : Evrenseki-Seki mahallesinin yerleşim alanının tamamında imar planı yapılmış olup bu parsele uygulama da yapılmış olduğundan imar parseli hüviyeti kazanmıştır. İmar planında Mevcut Konut Alanı içinde kalmaktadır. Yapılaşma koşulları Ayrık nizam TAKS = 0.20 ve KAKS= 0.40 olup iki kattır. Üzerinde mevcut bina ise eskiden yapılmış olduğundan plan şartlarına uygun değildir. Çevresindeki yeni yapılaşmalar plan şartlarına uygun olarak gerçekleşmektedir.

Kıymeti : 120.435,00 TL

KDV Oranı : %18

1. Satış Günü : 24/01/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 24/02/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : MANAVGAT ADLİYESİ SATIŞ SALONU MANAVGAT/ANTALYA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/623 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 24/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR