Yazdır

ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 150 m2 2 adet kargır bina

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00453310
Şehir : Eskişehir
Yayınlandığı Gazeteler

HABERTÜRK 17.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2016/8 TLMT.
İlk İhale Tarihi : 30.10.2016 14:30
İhale Yeri : Eskişehir Adalet Sarayı Alt Zemin Kat 5 Nolu İhale Masası - Eskişehir Adalet Sarayı MERKEZ / ESKİŞEHİR
Muhammen Bedeli : 1275000 TL
İcra Birimi : T.C.ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ
İkinci İhale Tarihi : 26.12.2016 14:30
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ

2016/8 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Taşınmaz Eskişehir ili Odunpazarı ilçe,Sümer Mahallesi Çiftçi Sokak,No;12 B Bulok, Kat 2 Daire 5 adresinde yer almaktadır Tapuda ise Eskişehir ili Odunpazarı ilçe Vişnelik Mah.2755 ada 3 Parselde kayıtlıdır parsel alanı 2.349 m2 dir.Tapuda ana taşınmaz niteliği iki adet Kargir bina ve arsası olup,arsa payı 2/12'dir Tapuda meskene ait hissenin tamamı Necdet TURAN adına kayıtlıdır satışa konıu parsel 10m genişliğinde Çuha çiçeği sokak ile 10m genişliğinde çiftçi sokağına cephelidir Parsel üzerinde 2 Blok yer almaktadır Parsel üzerinde 2 blok yer almaktadır. Her blok bodrum +zemin+2 normal kat ve çatı katı olarak inşa edilmiştir A Blokta her katta 2 daire olmak üzere 1 blokta toplam 6 daire vardır. B blokta ise ise zemin ve 1. katta ise 2 daire birleştirilerek Tek daire olarak düzünlenmiştir. davaya konu yapının yer aldığı parselin yanında sablon spor kompleksi yer almaktadır. Dede korkut parkı ile arasında 150m Mesafe vardır.migros markete 230m Mesafededir. Şehir merkezine 2.100 m mesafededir belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. otogara 5.000 m Tren garına 2.100m mesafededir Parselin Çiftçi sokak yönünde 10m ve Çuha Çiçeği Yönünde 5m çekmeli olarak yapılaşma şartı vardır Eskişehirin gelişmiş olan bölgesinde yer almaktadır. Anataşınmaz betonarme karkas olarak yapılmış bir yapıdır. Bodrum, zemin +2 kat olarak inşa edilmiştir taşınmazın onaylı projesinde 4 oda,salon,mutfak,alt dolap kapakları 2 banyo,antre, WC,soyunma odası ve 4 adet balkon bulunmaktadır daire içinde kulanılan malzemeler 1.sınıf işçilik olup son derece kalitelidir.bina sahanlığı ve merdiven basamakları ve giriş nolu duvarlarının 1,20m yüksekliğine kadar olan kısmı mermer kaplamadır yapı asansörlüdür. Dairenin toplam brüt alanı 397,50m2'dir kat mülkiyeti tapusu alınmıştır. Mutfak ankastre takımları electrolux marka,mutfak alt dolap kapakları akrilik,üst kapakları ise cam kapaktır.antre mutfak ıslak mekan zemini granit seramiktir duvarlar dekoratif seramik kaplıdır kapılar mobilya tipi ve kısmı olarak dekoratif camlıdır pencereler ahşap görünümlü pvc,duvarlar kağıt kaplı ,tavanlar özel imalat alçı tavan yapılmış olup gizli led aydınlatma sistemi yapılmıştır odaların zemini lamine parke kaplıdır yer yer antre ve hol duvarlarında sütunlu kemerler ve nişler mevcuttur,banyoda jakuzi vardır mesken yerden ısıtmalı olup,doğalgaz kombili sistem mevcuttur,ayrıca daireye ait 2 arabalık otopark mevcuttur.Taşınmaz Çevre ve şehircilik bakanlığı inşaat m2 cetvellerinde 3.sınıf B grubu yapı sınıfında olup 2016 yılıl birim değeri 750,00TL7m2 dir Yapı ve mesken çok bakımlı olup yıpranma payı %5 olarak hesaplanmıştır.

İmar Durumu :Ayrık nizam TAKS:0,20 KAKS 0,60 Konut alanına isabet etmektedir

Kıymeti : 1.275.000,00 TL

KDV Oranı : Bakanlar kurulunun 2016/9153 Mal ve hizmetlere uygulanacak Katma değer vergisi oranlarının Tespitine İlşkin Kararda Değişiklik yapılmasına ve 4760 sayılı Özel Tüketim vergisi kanununa ekli 1 sayılı listede yer alan Bazı mallarda uygulanan Özel tüketim vergisinin belirlenmesine dair kararı ile 31.03.2017 tarihine kadar uygulanmak üzere m2 si 150 m2 üzerinde olan Taşımazlar hakkındaki

KDV Oranı %8 dir.

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 30/11/2016 günü 14:30 - 14:40 arası

2. Satış Günü : 26/12/2016 günü 14:30 - 14:40 arası

Satış Yeri : Eskişehir Adalet Sarayı Alt Zemin Kat 5 Nolu İhale Masası - Eskişehir Adalet Sarayı MERKEZ / ESKİŞEHİR-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/8 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR