Yazdır

ÇARŞAMBA SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

İcradan satılık 13.168,00 m2 fındık bahçesi

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00491740
Şehir : Samsun / Çarşamba
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 25.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 485899 TL
İlk İhale Tarihi : 10.01.2017 10:00
İkinci İhale Tarihi : 10.02.2017 10:00
Dosya Numarası : 2016/7 SATIŞ
İhale Yeri : ÇARŞAMBA ADLİYESİ SULH HUKUK MAHKEMESİ MÜDÜR ODASI
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

ÇARŞAMBA

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2016/7 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN

Özellikleri: Samsun İl, Çarşamba İlçe, Sungurlu Mahalesi 191 Ada No, 18 Parsel Nolu taşınmaz mal. Tapu kaydı bilgilerine göre yüzölçümü 13.168,00 m2'dir.Konu parsel taşınmazın fiilen verime haiz kapama Fındık bahçesi olarak kullanıldığı görülmüştür.

Taşınmazda topoğrafya düzdür. Toprak killi bünyededir.Toprak profili derindir. Taşınmaz üzerinde yer alanFındıklık tesisi orta derece bakımlıdır.Konu taşınmaz Çarşamba ovası arazilerindendir. Çarşamba ilçe merkezine çok yakındır.Yolu asvalttır.Yılın her mevsimi ulaşım sorunu yoktur.

İmar Durumu: YOKTUR

Kıymeti: 485.899,20 TL

KDV Oranı: %18

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydında olduğu gibidir

1. Satış Günü: 10/01/2017 günü 10:00 - 10:10 arası

2. Satış Günü: 10/02/2017 günü 10:00 - 10:10 arası

Satış Yeri: ÇARŞAMBA ADLİYESİ SULH HUKUK MAHKEMESİ MÜDÜR ODASI

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV %18,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/7 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR