KAYSERİ 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 120 m2 daire

Kurum Hakkında

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00623297
Şehir : Kayseri
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 19.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2017/9 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
125000 TL
İlk İhale Tarihi
:
01.08.2017 14:50
İkinci İhale Tarihi
:
19.09.2017 14:50
İhale Yeri
:
Kocasinan Belediyesi Mezat Salonu, İstasyon Mahalles, Ziya Sokak, No:6 Kocasinan / KAYSERİ (Yeni Adliye Binası Karşısı)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KAYSERİ 4. İCRA DAİRESİ

2017/9 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışı yapılacak olan taşınmaz Kayseri ili, Kocasinan ilçesi, Ziya Gökalp Mahallesi, 6731 ada, 3 parsel de kayıtlı 791,95 m2 yüzölçümlü kargir apartman niteliğindeki ana taşınmazda 1/20 arsa paylı 2. kat, 12 nolu mesken niteliğindeki bağımsız bölümdür. Ana taşınmaz bodrum kat, zemin kat ve 4 normal kattan oluşmaktadır. Bina da asansör bulunmamaktadır. A blokta her katta 4 adet daire bulunmaktadır. Satışı yapılacak olan bağımsız bölüm doğu yönüne tek cephelidir. Brüt kullanım alanı 120,00 m2 olup, net kullanım alanı ise 90,00 m2' dir. Daire giriş kapısı dekoratif çelik kapıdır. Daire; antre, salon, 3 oda, mutfak, banyo, lavabo, wc, hol ve 1 adet balkondan oluşmaktadır. İç kapıları camlı ahşap pres kapıdır. Pencereler PVC doğrama olup, ısı camlıdır. Islak zeminler seramik kaplama, normal zeminler ise dökme mozaik kaplamadır. Duvarlar çimento harçlı sıvalı olup, üzeri plastik boyalıdır. Banyo, lavabo ve wc duvarları tavana kadar fayans kaplamadır. Mutfakta dökme mermerden tezgah mevcut olup, tezgah altı ve üstü dolapları vardır. Daire ferdi doğalgaz kombi sistemi ile ısıtılmaktadır. Bulunduğu konum itibariyle kentsel yapı hizmetleri ile teknik altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz Kayseri ili, Kocasinan ilçesi, Yenidoğan Mahallesi, 128 ada, 11 parsel iken yenileme sonucunda Kayseri ili, Kocasinan ilçesi, Ziya Gökalp Mahallesi, 6731 ada, 3 parsel olarak değişmiştir.

Adresi : Ziya Gökalp Mahallesi, Ege Caddesi, Yol İş Sitesi, Derya Apt. A Blok,
No:36, Kat:2/12Kocasinan / KAYSERİ

Yüzölçümü : 791,95 m2

Arsa Payı : 1/20

İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında blok nizam 5
katlı konut alanında kalmaktadır

Kıymeti : 125.000,00 TL

KDV Oranı : %1

1. Satış Günü : 01/08/2017 günü 14:50 - 14:55 arası

2. Satış Günü : 19/09/2017 günü 14:50 - 14:55 arası

Satış Yeri : Kocasinan Belediyesi Mezat Salonu, İstasyon Mahalles, Ziya Sokak, No:6
Kocasinan / KAYSERİ (Yeni Adliye Binası Karşısı)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/9 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR